trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
LeftHandedGuitarist
68
followers
Guildford, Surrey, UK
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
35
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
78%
Doctor Strange
65,879 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,966 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,222 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,317 votes
8
— Great
74%
Ant-Man
44,508 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,250 votes
8
— Great
72%
Thor
39,404 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,113 votes
8
— Great
82%
Up
38,895 votes
8
— Great
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,707 votes
8
— Great
84%
The Lion King
37,406 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,581 votes
8
— Great
69%
Thor: The Dark World
35,841 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,888 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,736 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,251 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,248 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,100 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,206 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,228 votes
8
— Great
73%
Maleficent
21,180 votes
8
— Great
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,906 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,657 votes
8
— Great
79%
Spotlight
16,090 votes
8
— Great
68%
Steve Jobs
8,687 votes
8
— Great
78%
The Mitchells vs. the Machines
7,615 votes
8
— Great
70%
Joy
6,872 votes
8
— Great
75%
Gone Baby Gone
6,485 votes
8
— Great
72%
Rocky IV
6,222 votes
8
— Great
71%
Rocky III
5,889 votes
8
— Great
76%
Marvel One-Shot: Agent Carter
2,918 votes
8
— Great
69%
Marvel One-Shot: Item 47
2,547 votes
8
— Great
70%
Marvel One-Shot: All Hail the King
2,129 votes
8
— Great
66%
Alien: Specimen
82 votes
8
— Great
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup