trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lineage
392
followers
United States
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
173
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Django Unchained
44,461 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,589 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Deadpool
108,370 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,968 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,129 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,439 votes
6
— Fair
81%
The Wolf of Wall Street
49,035 votes
6
— Fair
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,133 votes
7
— Good
80%
The Bourne Identity
22,339 votes
7
— Good
80%
Young Frankenstein
4,033 votes
6
— Fair
79%
John Wick
51,035 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Casino Royale
21,218 votes
7
— Good
79%
Kung Fu Hustle
5,258 votes
6
— Fair
79%
Hot Fuzz
16,882 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,835 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,412 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,137 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,649 votes
8
— Great
78%
The Bourne Supremacy
17,420 votes
7
— Good
78%
Man on Fire
9,072 votes
7
— Good
78%
Lethal Weapon
9,386 votes
8
— Great
78%
Tucker and Dale vs. Evil
7,525 votes
6
— Fair
78%
Doctor Strange
65,726 votes
9
— Superb
78%
Blazing Saddles
4,423 votes
7
— Good
77%
Law Abiding Citizen
9,514 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,671 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,423 votes
6
— Fair
77%
The Accountant
30,859 votes
9
— Superb
77%
Ex Machina
30,616 votes
3
— Bad
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,310 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,259 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Limitless
20,191 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,928 votes
5
— Meh
76%
The Hangover
27,460 votes
7
— Good
76%
Baby Driver
39,694 votes
8
— Great
76%
The Equalizer
21,192 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
21,795 votes
6
— Fair
76%
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!
6,542 votes
8
— Great
76%
Beverly Hills Cop
7,723 votes
8
— Great
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,739 votes
8
— Great
76%
American Psycho
18,415 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dirty Harry
4,011 votes
7
— Good
75%
Upgrade
15,188 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Sicario
23,832 votes
8
— Great
75%
Mean Girls
12,499 votes
8
— Great
75%
The Karate Kid
8,793 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,224 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,174 votes
8
— Great
75%
Black Dynamite
1,663 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,859 votes
9
— Superb
74%
Collateral
9,646 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,564 votes
7
— Good
74%
The Hitman's Bodyguard
23,518 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
40,999 votes
6
— Fair
74%
Top Secret!
2,353 votes
7
— Good
74%
The Foreigner
9,947 votes
9
— Superb
74%
Hostiles
4,961 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Mission: Impossible
16,184 votes
7
— Good
74%
The Man from U.N.C.L.E.
16,359 votes
7
— Good
73%
Rush Hour
10,377 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup