Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Rob Johnson
VIP
9
4
Followers
1
Following
Bedford, TX
56
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
The Godfather
29,213 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
47,048 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,389 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,067 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,546 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
27,151 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,974 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
21,273 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Raiders of the Lost Ark
25,683 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Come and See
1,960 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Great Escape
4,099 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Terminator
23,436 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Platoon
7,341 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
61,410 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Life of Pi
17,877 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Indiana Jones and the Temple of Doom
17,080 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Beetlejuice
13,781 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,720 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Dawn of the Planet of the Apes
22,804 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Godfather: Part III
9,355 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Dirty Dancing
8,329 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Across the Universe
2,475 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Grumpy Old Men
1,456 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Elizabeth
1,749 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Bad Boys
12,644 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Wedding Singer
3,699 votes
10
— Totally Ninja!
71%
22 Jump Street
17,152 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Kingdom
2,879 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Doc Hollywood
1,078 votes
10
— Totally Ninja!
68%
8MM
3,039 votes
10
— Totally Ninja!
67%
The Karate Kid Part II
4,126 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Killer Elite
4,066 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Babe
4,792 votes
10
— Totally Ninja!
66%
King Arthur
3,784 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Last Stand
5,132 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Blind Date
695 votes
10
— Totally Ninja!
65%
300: Rise of an Empire
13,058 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull
14,128 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Merlin
8 votes
10
— Totally Ninja!
62%
Starsky & Hutch
3,096 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Texas Chainsaw Massacre: The Beginning
2,154 votes
10
— Totally Ninja!
62%
The Karate Kid Part III
2,886 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Reaping
1,017 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Haywire
2,700 votes
10
— Totally Ninja!
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch