trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Fahad
3
followers
Al Majma'ah
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
123
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,766 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,737 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,400 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,548 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,719 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,041 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Wonder Woman
56,501 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,962 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,019 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Spider-Man: Homecoming
52,710 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,219 votes
6
— Fair
87%
Fight Club
49,511 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,383 votes
8
— Great
81%
Joker
46,912 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,311 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,766 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,810 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,595 votes
9
— Superb
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,250 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,142 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,826 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,501 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
42,103 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,599 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 2
40,356 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,574 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,405 votes
7
— Good
71%
X-Men: Apocalypse
37,039 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,386 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,269 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,141 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,644 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,791 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,658 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,210 votes
9
— Superb
71%
The Amazing Spider-Man
28,260 votes
7
— Good
71%
Now You See Me 2
27,913 votes
6
— Fair
76%
The Hangover
27,560 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,179 votes
8
— Great
68%
Ghost in the Shell
26,569 votes
5
— Meh
86%
The Green Mile
26,466 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
26,329 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Matrix Reloaded
26,239 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,331 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,327 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Boss Baby
25,220 votes
8
— Great
76%
300
25,131 votes
8
— Great
72%
The Fate of the Furious
24,771 votes
6
— Fair
77%
Skyfall
24,223 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Sherlock Holmes
24,154 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,932 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Amazing Spider-Man 2
23,782 votes
9
— Superb
74%
The Hitman's Bodyguard
23,563 votes
8
— Great
78%
Star Trek Into Darkness
23,337 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Spectre
23,231 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,206 votes
9
— Superb
73%
The Nice Guys
22,226 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,188 votes
9
— Superb
73%
Looper
21,792 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup