trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
LISH
VIP
9
2402
followers
San Jose, CA
39
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Pulp Fiction
43,044 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,152 votes
10
— Totally Ninja!
85%
City of God
10,985 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
25,987 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,237 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Whiplash
24,466 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Princess Bride
11,874 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,288 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,560 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bound by Honor
719 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,160 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dave Chappelle: For What It's Worth
469 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Cove
1,084 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
16,925 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Short Term 12
2,769 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,025 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bill Burr: Let It Go
400 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Sing Street
4,484 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,745 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Big Fish
9,237 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Nate Bargatze: Hello World
134 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Home Alone
30,475 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Planet of the Apes
20,389 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Boyhood
9,040 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gremlins
11,064 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,607 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Watership Down
953 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Lady and the Tramp
7,946 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Daniel Tosh: Completely Serious
172 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Great Mouse Detective
2,347 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Walk Hard: The Dewey Cox Story
1,557 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Clash of the Titans
1,284 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Polar Express
11,782 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Ring
8,721 votes
10
— Totally Ninja!
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,424 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Cloverfield
12,151 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Cell
2,912 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Hills Have Eyes
3,522 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Paranormal Activity
6,830 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Rover Dangerfield
72 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup