trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
loftydan
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
213
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
85%
Interstellar
72,227 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,261 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,335 votes
7
— Good
75%
Avengers: Age of Ultron
46,998 votes
7
— Good
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,410 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,677 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
40,554 votes
7
— Good
73%
Iron Man 2
40,256 votes
7
— Good
73%
Iron Man 3
40,158 votes
7
— Good
72%
Thor
39,320 votes
7
— Good
71%
Captain Marvel
35,228 votes
7
— Good
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,291 votes
7
— Good
74%
Split
32,486 votes
7
— Good
73%
The Secret Life of Pets
32,227 votes
7
— Good
82%
V for Vendetta
30,145 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,770 votes
7
— Good
74%
Beauty and the Beast
28,500 votes
7
— Good
71%
The Amazing Spider-Man
28,197 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,479 votes
7
— Good
73%
Cars
26,676 votes
7
— Good
72%
Pacific Rim
25,669 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,335 votes
7
— Good
74%
Brave
24,060 votes
7
— Good
70%
Black Widow
23,923 votes
7
— Good
81%
The Fifth Element
23,624 votes
7
— Good
62%
Ghostbusters
22,421 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,406 votes
7
— Good
76%
Kick-Ass
21,372 votes
7
— Good
76%
Ice Age
20,640 votes
7
— Good
69%
The Wolverine
20,598 votes
7
— Good
73%
Trolls
20,482 votes
7
— Good
83%
Green Book
19,101 votes
7
— Good
77%
Fury
18,822 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,336 votes
7
— Good
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,228 votes
7
— Good
77%
Zack Snyder's Justice League
16,923 votes
7
— Good
74%
Unbreakable
16,566 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,313 votes
7
— Good
68%
Godzilla vs. Kong
15,010 votes
7
— Good
73%
Frozen II
15,006 votes
7
— Good
68%
Terminator: Dark Fate
14,672 votes
7
— Good
76%
Cruella
14,188 votes
7
— Good
70%
Bad Boys for Life
13,936 votes
7
— Good
71%
The Good Dinosaur
13,828 votes
7
— Good
73%
The Croods
13,760 votes
7
— Good
74%
RED
13,540 votes
7
— Good
75%
Megamind
13,401 votes
7
— Good
72%
Dredd
13,071 votes
7
— Good
80%
The Goonies
12,653 votes
7
— Good
66%
Neighbors
12,610 votes
7
— Good
67%
War of the Worlds
12,309 votes
7
— Good
74%
Batman
12,117 votes
7
— Good
69%
Wanted
11,818 votes
7
— Good
71%
Rio
11,430 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,427 votes
7
— Good
65%
Mulan
11,316 votes
7
— Good
65%
The Lost City
10,484 votes
7
— Good
81%
The Help
10,389 votes
7
— Good
74%
Doctor Sleep
10,292 votes
7
— Good
76%
Rise of the Guardians
10,163 votes
7
— Good
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup