Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Luís Soares
6
Followers
7
Following
Lisbon
41
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
451
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,332 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
54,865 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,248 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
44,885 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
45,488 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
21,171 votes
8
— Great
85%
City of God
11,458 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,428 votes
8
— Great
85%
Parasite
35,357 votes
8
— Great
84%
The Pianist
12,953 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,621 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
50,488 votes
8
— Great
84%
Bo Burnham: Inside
2,728 votes
8
— Great
84%
Alien
28,907 votes
8
— Great
83%
Return of the Jedi
33,967 votes
8
— Great
83%
Memento
26,670 votes
8
— Great
83%
The Third Industrial Revolution
11 votes
8
— Great
83%
The Triumph of the Nerds: The Rise of Accidental Empires
36 votes
8
— Great
83%
Islam: Empire of Faith
14 votes
8
— Great
83%
Dune: Part Two
20,321 votes
8
— Great
83%
The Departed
26,081 votes
8
— Great
83%
Owners of Portugal
3 votes
8
— Great
83%
Witness for the Prosecution
1,898 votes
8
— Great
83%
Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom
849 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,580 votes
8
— Great
82%
Green Book
19,722 votes
8
— Great
82%
Deadpool
112,648 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,888 votes
8
— Great
82%
13th
2,095 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
12,320 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,745 votes
8
— Great
82%
The Great Dictator
3,717 votes
8
— Great
82%
Metallica [2005] When Metallica Ruled the World
8 votes
8
— Great
82%
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz
1,215 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,877 votes
8
— Great
82%
The Lives of Others
5,280 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
29,902 votes
8
— Great
82%
The Silent Child
90 votes
8
— Great
82%
Apocalypse Now
11,124 votes
8
— Great
82%
Samsara
1,215 votes
8
— Great
81%
Sunset Boulevard
2,888 votes
8
— Great
81%
The Fabric of the Cosmos
50 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
27,108 votes
8
— Great
81%
Casino
9,896 votes
8
— Great
81%
The Hunt
6,563 votes
8
— Great
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,541 votes
8
— Great
81%
The Sixth Sense
21,919 votes
8
— Great
81%
Louis C.K.: Oh My God
808 votes
8
— Great
81%
The Avengers
66,957 votes
8
— Great
81%
Requiem for a Dream
15,261 votes
8
— Great
81%
Joker
48,813 votes
8
— Great
81%
They Shall Not Grow Old
2,090 votes
8
— Great
81%
Louis C.K.: Shameless
548 votes
8
— Great
81%
Life of Brian
10,492 votes
8
— Great
81%
Warrior
8,918 votes
8
— Great
81%
LA 92
418 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
28,595 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,849 votes
8
— Great
81%
Free Solo
3,881 votes
8
— Great
81%
The Martian
53,095 votes
8
— Great
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch