trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Lucas Marques Nascimento
2
followers
Taubaté, Sao Paulo
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
144
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
82%
Deadpool
108,481 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,351 votes
8
— Great
86%
Inception
71,602 votes
8
— Great
78%
Avatar
59,926 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,195 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,005 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,618 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,584 votes
8
— Great
71%
Jurassic World
40,562 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,681 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,824 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,179 votes
8
— Great
80%
Knives Out
32,586 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,576 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,558 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,529 votes
8
— Great
78%
Titanic
30,707 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,615 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,588 votes
8
— Great
79%
Shrek
30,232 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,485 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,288 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,273 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
24,900 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,713 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,524 votes
8
— Great
77%
Men in Black
23,979 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
23,569 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,379 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,151 votes
8
— Great
80%
Aladdin
22,949 votes
8
— Great
68%
Ted
22,330 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,176 votes
8
— Great
75%
X-Men
22,001 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,284 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,659 votes
8
— Great
74%
American Sniper
19,438 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
18,626 votes
8
— Great
73%
X2
18,002 votes
8
— Great
80%
Soul
17,647 votes
8
— Great
77%
Life of Pi
17,548 votes
8
— Great
72%
The Fast and the Furious
16,857 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,743 votes
8
— Great
79%
Room
15,855 votes
8
— Great
69%
It Chapter Two
15,452 votes
8
— Great
72%
The Mask
15,442 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,416 votes
8
— Great
70%
Us
15,377 votes
8
— Great
77%
The Butterfly Effect
15,332 votes
8
— Great
78%
Captain Phillips
14,671 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,597 votes
8
— Great
81%
Trainspotting
14,465 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,388 votes
8
— Great
75%
Saw
14,236 votes
8
— Great
76%
BlacKkKlansman
13,891 votes
8
— Great
75%
Megamind
13,407 votes
8
— Great
71%
American Pie
12,775 votes
8
— Great
81%
The Pursuit of Happyness
12,724 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,240 votes
8
— Great
78%
Blood Diamond
11,430 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup