Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Luana Duarte
16
Followers
17
Following
Uberlândia - Brasil
38
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
478
movies
Horror
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
54%
The Woman in Black 2: Angel of Death
1,464 votes
4
— Poor
58%
The Crow
1,381 votes
6
— Fair
46%
The Wicker Man
1,551 votes
4
— Poor
57%
XX
1,394 votes
5
— Meh
57%
The Grudge 2
1,391 votes
3
— Bad
67%
Ju-on: The Grudge
1,263 votes
7
— Good
61%
Last Shift
1,316 votes
4
— Poor
65%
The Exorcist III
1,258 votes
5
— Meh
58%
The Cave
1,330 votes
2
— Terrible
58%
The Eye
1,321 votes
3
— Bad
65%
The Amityville Horror
1,246 votes
5
— Meh
59%
Down a Dark Hall
1,293 votes
6
— Fair
66%
No One Lives
1,219 votes
7
— Good
57%
The Vatican Tapes
1,310 votes
3
— Bad
60%
Slaughterhouse Rulez
1,254 votes
6
— Fair
58%
Infini
1,269 votes
5
— Meh
59%
Dark Water
1,253 votes
5
— Meh
66%
Afflicted
1,180 votes
6
— Fair
61%
Demonic
1,218 votes
6
— Fair
57%
No One Gets Out Alive
1,241 votes
3
— Bad
67%
Oddity
1,133 votes
7
— Good
66%
The Domestics
1,146 votes
6
— Fair
69%
Dressed to Kill
1,074 votes
8
— Great
54%
The Roommate
1,216 votes
1
— Weak Sauce :(
57%
Hypnotic
1,178 votes
4
— Poor
57%
Honeymoon
1,152 votes
7
— Good
63%
Intruders
1,079 votes
5
— Meh
56%
Exorcist: The Beginning
1,143 votes
7
— Good
53%
There's Someone Inside Your House
1,171 votes
3
— Bad
71%
Un Chien Andalou
998 votes
7
— Good
53%
Jeruzalem
1,069 votes
4
— Poor
64%
Backtrack
943 votes
4
— Poor
59%
The Deliverance
955 votes
5
— Meh
45%
Book of Shadows: Blair Witch 2
1,084 votes
3
— Bad
63%
Within
906 votes
5
— Meh
67%
Extra Ordinary
871 votes
6
— Fair
64%
Rogue
861 votes
7
— Good
54%
Dracula 2000
940 votes
4
— Poor
66%
The Neighbor
839 votes
5
— Meh
62%
Ghosts of War
855 votes
6
— Fair
47%
The Devil Inside
990 votes
1
— Weak Sauce :(
59%
The Cellar
871 votes
4
— Poor
62%
Visions
834 votes
5
— Meh
58%
Turistas
859 votes
4
— Poor
58%
The Devil Conspiracy
856 votes
5
— Meh
56%
The Quiet Ones
871 votes
6
— Fair
45%
Exorcist II: The Heretic
964 votes
2
— Terrible
57%
Cadaver
849 votes
4
— Poor
53%
Umma
873 votes
4
— Poor
70%
The Body
735 votes
7
— Good
53%
Hellraiser: Inferno
786 votes
4
— Poor
62%
Absentia
713 votes
6
— Fair
53%
The Grudge 3
766 votes
2
— Terrible
62%
The Possession of Michael King
703 votes
5
— Meh
60%
Carrie
681 votes
5
— Meh
49%
The Last Exorcism Part II
746 votes
5
— Meh
57%
The Curse of Sleeping Beauty
677 votes
2
— Terrible
62%
The Atticus Institute
650 votes
5
— Meh
49%
The Exorcism
719 votes
4
— Poor
61%
Humane
607 votes
3
— Bad
1
2
3
6
7
8
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch