Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
luigimacedonia
1
Follower
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
86
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
77,027 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,463 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,235 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,778 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
48,043 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
33,943 votes
8
— Great
84%
Whiplash
25,612 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,170 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
21,170 votes
8
— Great
76%
Limitless
20,662 votes
8
— Great
74%
Bullet Train
19,186 votes
8
— Great
82%
Snatch
18,507 votes
9
— Superb
81%
Trainspotting
14,841 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,437 votes
9
— Superb
82%
The Princess Bride
12,319 votes
8
— Great
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
11,202 votes
8
— Great
69%
Mad Max
8,499 votes
8
— Great
72%
Hannibal
8,414 votes
9
— Superb
70%
Crank
7,613 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,397 votes
8
— Great
75%
Mad Max 2
7,070 votes
8
— Great
75%
Fear and Loathing in Las Vegas
6,547 votes
9
— Superb
73%
Natural Born Killers
5,568 votes
9
— Superb
66%
Mad Max Beyond Thunderdome
5,478 votes
8
— Great
70%
Napoleon Dynamite
5,299 votes
9
— Superb
62%
Hostel
4,820 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,595 votes
9
— Superb
72%
The Darjeeling Limited
4,490 votes
9
— Superb
72%
The Texas Chain Saw Massacre
4,465 votes
8
— Great
67%
Nymphomaniac: Vol. I
4,200 votes
8
— Great
68%
The House That Jack Built
4,036 votes
9
— Superb
65%
Nymphomaniac: Vol. II
3,433 votes
8
— Great
71%
Irreversible
3,424 votes
8
— Great
77%
Dogville
2,453 votes
9
— Superb
65%
House of 1000 Corpses
2,426 votes
8
— Great
75%
Submarine
2,292 votes
8
— Great
70%
Nineteen Eighty-Four
2,285 votes
8
— Great
72%
Enter the Void
2,211 votes
8
— Great
74%
After Hours
1,940 votes
9
— Superb
76%
Delicatessen
1,884 votes
9
— Superb
54%
Salò, or the 120 Days of Sodom
1,866 votes
9
— Superb
74%
The Gods Must Be Crazy
1,700 votes
8
— Great
74%
The City of Lost Children
1,403 votes
9
— Superb
73%
The Adventures of Baron Munchausen
1,294 votes
9
— Superb
70%
Naked Lunch
1,165 votes
9
— Superb
75%
Aguirre, the Wrath of God
1,035 votes
9
— Superb
75%
Thesis
998 votes
8
— Great
72%
Pusher
929 votes
8
— Great
71%
Coffee and Cigarettes
885 votes
9
— Superb
69%
Spun
865 votes
9
— Superb
68%
Gummo
723 votes
9
— Superb
66%
The Coffee Table
686 votes
8
— Great
70%
El Topo
610 votes
8
— Great
62%
Pink Flamingos
595 votes
9
— Superb
74%
Pusher II
561 votes
8
— Great
73%
I Stand Alone
489 votes
9
— Superb
65%
Torrente, the Dumb Arm of the Law
488 votes
9
— Superb
79%
Woodstock
459 votes
9
— Superb
74%
Santa Sangre
456 votes
8
— Great
73%
Pusher 3
418 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch