trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alex DeLarge
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
27
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,962 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,283 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,719 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,650 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Star Wars
41,976 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,723 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
37,091 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
34,139 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,527 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gravity
29,847 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
24,000 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)
17,745 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,808 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,127 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Fargo
14,688 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Moonlight
14,304 votes
10
— Totally Ninja!
88%
12 Angry Men
12,648 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Pianist
12,626 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
7,365 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Eyes Wide Shut
7,670 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Phantom Thread
4,632 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Modern Times
3,787 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Thelma & Louise
3,667 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Barry Lyndon
2,637 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Burning
2,458 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Maltese Falcon
2,336 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Tokyo Story
1,040 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup