trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Thanos
VIP
3
43
followers
Gr
25
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
37
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
71,658 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,475 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,420 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,140 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,421 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Toy Story
36,536 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,327 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Shutter Island
32,620 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Toy Story 3
28,065 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Catch Me If You Can
26,247 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,827 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Shining
23,898 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,940 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Intouchables
19,691 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Nightcrawler
18,765 votes
10
— Totally Ninja!
76%
American Psycho
18,470 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,077 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Toy Story 4
16,637 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Train to Busan
14,873 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Hangover Part III
13,539 votes
10
— Totally Ninja!
71%
American Pie
12,785 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,734 votes
10
— Totally Ninja!
74%
127 Hours
10,819 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Machinist
8,841 votes
10
— Totally Ninja!
66%
American Pie 2
7,941 votes
10
— Totally Ninja!
67%
American Reunion
7,244 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Coherence
6,975 votes
10
— Totally Ninja!
65%
American Wedding
6,189 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Memories of Murder
5,043 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Triangle
4,849 votes
10
— Totally Ninja!
56%
American Pie Presents: Band Camp
2,939 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Toy Story That Time Forgot
2,657 votes
10
— Totally Ninja!
56%
American Pie Presents: The Naked Mile
2,609 votes
10
— Totally Ninja!
57%
American Pie Presents: Beta House
2,419 votes
10
— Totally Ninja!
54%
American Pie Presents: The Book of Love
2,369 votes
10
— Totally Ninja!
64%
American Pie: Revealed
227 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Blinky™
133 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup