trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mary
VIP
19
followers
Seoul
34
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
139
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
Inception
71,737 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
60,042 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,018 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,811 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,631 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,143 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Inside Out
43,828 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,756 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,929 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,706 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,406 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,632 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hunger Games
39,574 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,773 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,115 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,145 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,999 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,875 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,156 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,633 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,221 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,734 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,793 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,435 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,820 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bohemian Rhapsody
29,003 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Beauty and the Beast
28,535 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Departed
25,332 votes
10
— Totally Ninja!
81%
1917
24,812 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spirited Away
23,942 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,327 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,865 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,722 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Aladdin
22,986 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,540 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Alita: Battle Angel
21,778 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,611 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shaun of the Dead
19,641 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,977 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Fury
18,873 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Nightmare Before Christmas
17,052 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jumanji
17,129 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mulan
15,444 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,655 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Great Gatsby
15,340 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Little Mermaid
14,920 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,423 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Lost World: Jurassic Park
14,851 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Day After Tomorrow
14,779 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,404 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Princess Mononoke
12,336 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Notebook
11,864 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Blood Diamond
11,447 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Jurassic Park III
12,127 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Old Guard
10,649 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,182 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,784 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gangs of New York
9,361 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Grease
9,415 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup