trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Machinista13
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
250
movies
Action
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
71%
Extraction
12,794 votes
4
— Poor
73%
Prey
12,747 votes
6
— Fair
66%
The Expendables
12,745 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Wrath of Man
12,520 votes
6
— Fair
73%
The Beekeeper
12,334 votes
2
— Terrible
69%
Cloverfield
12,309 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Bad Boys
12,166 votes
2
— Terrible
77%
Total Recall
11,852 votes
8
— Great
67%
Indiana Jones and the Dial of Destiny
11,241 votes
6
— Fair
71%
The Old Guard
10,675 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
The Creator
10,661 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
The Lost City
10,548 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Non-Stop
10,502 votes
6
— Fair
68%
The Expendables 2
10,459 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
The Italian Job
10,442 votes
4
— Poor
71%
CHiPS
10,406 votes
4
— Poor
75%
Starship Troopers
10,035 votes
4
— Poor
69%
The Gray Man
9,918 votes
1
— Weak Sauce :(
61%
Army of the Dead
9,756 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
The Expendables 3
9,740 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Shooter
9,686 votes
4
— Poor
76%
RoboCop
9,683 votes
6
— Fair
69%
Greenland
9,681 votes
6
— Fair
70%
The Island
9,624 votes
6
— Fair
74%
Den of Thieves
9,612 votes
4
— Poor
65%
Murder Mystery
9,476 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
From Dusk Till Dawn
9,384 votes
6
— Fair
74%
Creed II
9,283 votes
4
— Poor
69%
Blade II
9,252 votes
6
— Fair
75%
Equilibrium
8,951 votes
8
— Great
73%
The Equalizer 3
8,767 votes
6
— Fair
68%
The Hunt
8,759 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Déjà Vu
8,547 votes
8
— Great
73%
Greyhound
8,528 votes
4
— Poor
63%
Underwater
8,341 votes
2
— Terrible
69%
In the Heart of the Sea
8,239 votes
2
— Terrible
67%
Hitman's Wife's Bodyguard
8,169 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
Transformers: Rise of the Beasts
8,003 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Demolition Man
7,988 votes
6
— Fair
72%
The Last Duel
7,815 votes
2
— Terrible
69%
Pineapple Express
7,495 votes
1
— Weak Sauce :(
59%
65
7,459 votes
2
— Terrible
66%
Knight and Day
7,456 votes
1
— Weak Sauce :(
76%
Apocalypto
7,373 votes
8
— Great
71%
Safe House
7,303 votes
6
— Fair
67%
Road House
7,292 votes
4
— Poor
77%
Guy Ritchie's The Covenant
7,269 votes
6
— Fair
78%
The Fugitive
7,208 votes
8
— Great
79%
Platoon
7,203 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hunter Killer
6,985 votes
6
— Fair
72%
The Fall Guy
6,975 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Death Proof
6,944 votes
6
— Fair
66%
Ambulance
6,922 votes
1
— Weak Sauce :(
72%
Extraction 2
6,792 votes
1
— Weak Sauce :(
73%
Peppermint
6,778 votes
4
— Poor
77%
Godzilla Minus One
6,695 votes
8
— Great
74%
Gran Turismo
6,668 votes
1
— Weak Sauce :(
70%
Unknown
6,634 votes
6
— Fair
58%
Meg 2: The Trench
6,396 votes
1
— Weak Sauce :(
66%
The Monuments Men
6,376 votes
1
— Weak Sauce :(
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup