trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maddie
7
followers
Philadelphia
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
52
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,584 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,470 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,791 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,448 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,614 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,584 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
39,429 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,860 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,023 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,904 votes
9
— Superb
83%
Memento
25,847 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Tangled
26,144 votes
9
— Superb
81%
1917
24,784 votes
9
— Superb
86%
Spirited Away
23,906 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Brave
24,084 votes
10
— Totally Ninja!
75%
The Social Network
21,681 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Suicide Squad
20,417 votes
8
— Great
73%
21 Jump Street
20,028 votes
9
— Superb
79%
Jojo Rabbit
18,828 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,433 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Howl's Moving Castle
14,631 votes
9
— Superb
75%
Pitch Perfect
14,748 votes
10
— Totally Ninja!
76%
(500) Days of Summer
13,814 votes
9
— Superb
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,526 votes
8
— Great
73%
Bad Boys
12,052 votes
9
— Superb
77%
10 Things I Hate About You
11,454 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Rise of the Guardians
10,173 votes
9
— Superb
73%
Crazy Rich Asians
10,365 votes
9
— Superb
71%
Bad Boys II
9,967 votes
9
— Superb
81%
Warrior
8,689 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Need for Speed
9,221 votes
9
— Superb
75%
Matilda
7,803 votes
9
— Superb
76%
50/50
7,667 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Legally Blonde
6,458 votes
10
— Totally Ninja!
63%
The Mortal Instruments: City of Bones
6,153 votes
6
— Fair
79%
Kung Fu Hustle
5,274 votes
9
— Superb
67%
Machete
5,151 votes
4
— Poor
78%
The Secret World of Arrietty
4,493 votes
9
— Superb
65%
Anger Management
4,888 votes
4
— Poor
75%
Judas and the Black Messiah
3,576 votes
9
— Superb
57%
Paul Blart: Mall Cop
3,984 votes
1
— Weak Sauce :(
71%
Never Let Me Go
3,152 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Whip It
1,875 votes
10
— Totally Ninja!
68%
To All the Boys: Always and Forever
1,737 votes
7
— Good
67%
Someone Great
1,325 votes
9
— Superb
70%
The Flu
1,024 votes
7
— Good
76%
Selena
951 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Love & Basketball
624 votes
9
— Superb
77%
Kevin Hart: Seriously Funny
484 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Sunny
247 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Tidal Wave
242 votes
6
— Fair
68%
Monster
108 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup