trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mandy
18
followers
Canada
36
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
130
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
88%
The Dark Knight
74,637 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,629 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,955 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,918 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,398 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,545 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,428 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,306 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,684 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,733 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,047 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,502 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,532 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,484 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,398 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,621 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,842 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,078 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,204 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,918 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,722 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,788 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,219 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,567 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,387 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,425 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Memento
25,812 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
24,779 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Men in Black
23,994 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,127 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,596 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,491 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,939 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Donnie Darko
19,931 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,127 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,255 votes
10
— Totally Ninja!
81%
A Beautiful Mind
18,069 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Glass
17,899 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Gran Torino
15,896 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Hereditary
15,755 votes
10
— Totally Ninja!
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,695 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Curious Case of Benjamin Button
15,598 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Constantine
15,435 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Cast Away
15,061 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Requiem for a Dream
14,800 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Edward Scissorhands
14,798 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Saw
14,243 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Oldboy
13,426 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Breakfast Club
13,383 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Pursuit of Happyness
12,731 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,662 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Cloverfield
12,248 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Juno
11,183 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Life Is Beautiful
11,069 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Million Dollar Baby
11,037 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Little Miss Sunshine
10,145 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Interview with the Vampire
9,513 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Mist
9,318 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Man on Fire
9,093 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Machinist
8,837 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup