trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
margrevmi
0
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
804
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
91%
The Shawshank Redemption
42,715 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,524 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,906 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Dark Knight
74,971 votes
10
— Totally Ninja!
88%
Schindler's List
21,043 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
18,023 votes
7
— Good
87%
The Matrix
61,754 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,941 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,174 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,683 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,643 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,087 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Green Mile
26,545 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,948 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
44,275 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,295 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,734 votes
9
— Superb
85%
GoodFellas
20,597 votes
7
— Good
85%
Interstellar
72,774 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,489 votes
8
— Great
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,132 votes
6
— Fair
85%
Saving Private Ryan
26,402 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,711 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,133 votes
8
— Great
85%
Gladiator
32,763 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,440 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,971 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,845 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,269 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,491 votes
6
— Fair
84%
WALL·E
40,717 votes
6
— Fair
84%
The Usual Suspects
18,713 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,998 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,707 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Coco
31,706 votes
7
— Good
84%
Alien
27,375 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,345 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,366 votes
8
— Great
83%
Good Will Hunting
21,431 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,406 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hacksaw Ridge
30,709 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,271 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,247 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,231 votes
9
— Superb
83%
Green Book
19,237 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,677 votes
9
— Superb
82%
Inglourious Basterds
37,032 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,336 votes
8
— Great
82%
Deadpool
108,958 votes
9
— Superb
82%
Toy Story
36,673 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,079 votes
8
— Great
82%
Full Metal Jacket
15,571 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,727 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,489 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,323 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,418 votes
8
— Great
82%
Up
38,991 votes
8
— Great
82%
Amélie
14,663 votes
6
— Fair
82%
V for Vendetta
30,283 votes
7
— Good
82%
Braveheart
18,702 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup