trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Marinka
40
followers
Netherlands
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
200
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
82%
Deadpool
108,712 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,514 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
72,538 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,295 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Arrival
56,657 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,751 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,996 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,939 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,488 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,527 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,915 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Jurassic World
40,648 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Up
38,917 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,352 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,245 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,750 votes
9
— Superb
80%
Knives Out
32,694 votes
9
— Superb
74%
Split
32,559 votes
9
— Superb
74%
It
29,135 votes
10
— Totally Ninja!
76%
A Quiet Place
28,414 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,878 votes
9
— Superb
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,345 votes
6
— Fair
68%
Jurassic World: Fallen Kingdom
25,279 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,734 votes
8
— Great
67%
Alien: Covenant
24,687 votes
8
— Great
69%
Divergent
24,027 votes
8
— Great
69%
Spectre
23,245 votes
7
— Good
69%
Life
21,897 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,942 votes
8
— Great
68%
Inferno
19,772 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,707 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Beauty and the Beast
19,684 votes
9
— Superb
69%
Bird Box
18,798 votes
9
— Superb
70%
Jumanji: The Next Level
18,394 votes
9
— Superb
72%
Game Night
17,323 votes
8
— Great
72%
Don't Breathe
17,185 votes
9
— Superb
69%
Ocean's Eight
16,894 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Insurgent
15,859 votes
8
— Great
72%
The Cabin in the Woods
15,695 votes
8
— Great
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,492 votes
9
— Superb
69%
It Chapter Two
15,482 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Us
15,415 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Menu
14,477 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Encanto
14,335 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Cruella
14,247 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The Invisible Man
14,217 votes
9
— Superb
64%
Geostorm
14,027 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
13,821 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Tomorrow War
13,459 votes
9
— Superb
67%
The Witch
13,336 votes
7
— Good
75%
Love Actually
12,837 votes
8
— Great
70%
How the Grinch Stole Christmas
12,499 votes
10
— Totally Ninja!
67%
War of the Worlds
12,346 votes
8
— Great
69%
Cloverfield
12,283 votes
2
— Terrible
77%
The Fault in Our Stars
12,071 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Happy Death Day
11,733 votes
8
— Great
73%
Juno
11,203 votes
7
— Good
79%
The Game
11,117 votes
9
— Superb
70%
The Commuter
11,055 votes
8
— Great
67%
mother!
11,000 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup