Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Bob M
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
40
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
85%
Interstellar
75,255 votes
7
— Good
85%
The Silence of the Lambs
29,519 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Sully
20,657 votes
6
— Fair
76%
The Conjuring
19,394 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Groundhog Day
17,865 votes
10
— Totally Ninja!
69%
The Girl on the Train
17,021 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Zodiac
16,750 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Conjuring 2
16,616 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Angry Birds Movie
14,294 votes
9
— Superb
74%
Manchester by the Sea
11,756 votes
7
— Good
74%
Fences
7,480 votes
10
— Totally Ninja!
60%
Rings
6,467 votes
5
— Meh
67%
The Belko Experiment
6,191 votes
6
— Fair
70%
Bone Tomahawk
5,684 votes
7
— Good
56%
Blair Witch
4,356 votes
2
— Terrible
70%
Nine Lives
4,246 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dog Day Afternoon
3,900 votes
9
— Superb
65%
Wrong Turn
3,574 votes
7
— Good
59%
The Void
3,388 votes
3
— Bad
66%
Red Eye
3,248 votes
8
— Great
61%
The Monster
1,752 votes
6
— Fair
59%
The Disappointments Room
1,731 votes
5
— Meh
58%
Rupture
1,355 votes
4
— Poor
67%
Hell House LLC
1,301 votes
9
— Superb
79%
Greater
1,224 votes
10
— Totally Ninja!
66%
The Devil's Candy
1,191 votes
7
— Good
58%
Abattoir
567 votes
6
— Fair
74%
The Ultimate Gift
523 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Awakening the Zodiac
509 votes
8
— Great
57%
The Dark Tapes
483 votes
7
— Good
63%
We Go On
411 votes
6
— Fair
52%
Sam Was Here
402 votes
7
— Good
55%
Black Mountain Side
308 votes
7
— Good
49%
The Snare
294 votes
7
— Good
55%
Attack of the Lederhosen Zombies
187 votes
2
— Terrible
45%
The Emeryville Experiments
131 votes
2
— Terrible
48%
Land of Smiles
91 votes
4
— Poor
45%
Moth
73 votes
6
— Fair
68%
This Is the Zodiac Speaking
42 votes
10
— Totally Ninja!
41%
Death Factory
13 votes
1
— Weak Sauce :(
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch