trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Martin
12
followers
Bergen, Norway
27
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
75
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,361 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Guardians of the Galaxy
96,276 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,167 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,512 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Avengers
65,221 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,580 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Infinity War
55,925 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: Civil War
55,832 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,821 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,561 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Fight Club
49,293 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Avengers: Endgame
48,645 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Wolf of Wall Street
49,031 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,848 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,610 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Joker
46,718 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,656 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,982 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,457 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,406 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,543 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,132 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,466 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,646 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
38,974 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,865 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,028 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,784 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,034 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,029 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,838 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,153 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Thor: The Dark World
35,753 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Hunger Games: Catching Fire
33,623 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Now You See Me
33,495 votes
10
— Totally Ninja!
82%
V for Vendetta
30,127 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Wreck-It Ralph
28,373 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,631 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Saving Private Ryan
26,206 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,244 votes
10
— Totally Ninja!
74%
I Am Legend
24,877 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Lego Movie
23,547 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Star Trek
23,158 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Star Trek Into Darkness
23,299 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ocean's Eleven
21,345 votes
10
— Totally Ninja!
84%
American History X
20,157 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Watchmen
20,917 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,359 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Transformers
21,412 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Big Short
20,016 votes
10
— Totally Ninja!
79%
How to Train Your Dragon 2
19,022 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Sausage Party
20,054 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Dune: Part Two
16,519 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hot Fuzz
16,882 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Gentlemen
16,295 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Predestination
14,173 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,536 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Serenity
11,536 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,422 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Island
9,557 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup