trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MCY
0
followers
Brazil
58
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
65
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Avengers
65,538 votes
8
— Great
78%
Avatar
60,182 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,360 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,752 votes
8
— Great
81%
Iron Man
54,080 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,169 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,850 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,322 votes
8
— Great
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,904 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,937 votes
8
— Great
86%
Pulp Fiction
43,642 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,268 votes
8
— Great
84%
Star Wars
41,967 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,714 votes
8
— Great
73%
Iron Man 2
40,430 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,343 votes
8
— Great
84%
Coco
31,703 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,566 votes
8
— Great
81%
Spider-Man: No Way Home
31,284 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,840 votes
8
— Great
76%
A Quiet Place
28,580 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,523 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,109 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,773 votes
8
— Great
81%
1917
24,886 votes
8
— Great
84%
Léon: The Professional
24,845 votes
8
— Great
79%
Her
23,237 votes
8
— Great
74%
The Magnificent Seven
22,207 votes
8
— Great
72%
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
21,509 votes
8
— Great
85%
GoodFellas
20,597 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,270 votes
8
— Great
77%
District 9
19,939 votes
8
— Great
79%
Beauty and the Beast
19,708 votes
8
— Great
83%
Green Book
19,234 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,904 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,492 votes
8
— Great
65%
The Dark Tower
16,679 votes
8
— Great
72%
The Lion King
16,190 votes
8
— Great
77%
Wind River
14,699 votes
8
— Great
78%
Slumdog Millionaire
14,575 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,404 votes
8
— Great
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,262 votes
8
— Great
75%
Love Actually
12,847 votes
8
— Great
70%
Bolt
12,545 votes
8
— Great
78%
Call Me by Your Name
10,324 votes
8
— Great
74%
Rocketman
9,643 votes
8
— Great
75%
Midnight in Paris
8,595 votes
8
— Great
76%
The Impossible
8,013 votes
8
— Great
78%
Isle of Dogs
7,852 votes
8
— Great
80%
Downfall
6,171 votes
8
— Great
72%
Tron
5,683 votes
8
— Great
75%
Road to Perdition
5,040 votes
8
— Great
76%
The Two Popes
4,588 votes
8
— Great
76%
Memoirs of a Geisha
3,779 votes
8
— Great
69%
The Old Man & the Gun
3,133 votes
8
— Great
76%
The Last King of Scotland
3,022 votes
8
— Great
74%
Pain and Glory
2,085 votes
8
— Great
74%
Elizabeth
1,722 votes
8
— Great
72%
Beginners
1,497 votes
8
— Great
72%
Last Flag Flying
1,458 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup