trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mdelato
VIP
6
24
followers
Citrus Heights, California
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
123
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
83%
Guardians of the Galaxy
96,239 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,480 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
61,284 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,547 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,811 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,789 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
53,772 votes
9
— Superb
87%
Fight Club
49,266 votes
9
— Superb
79%
Thor: Ragnarok
48,821 votes
9
— Superb
81%
Joker
46,678 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
46,029 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,411 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,083 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
43,952 votes
9
— Superb
85%
Star Wars
41,687 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
38,980 votes
9
— Superb
79%
Dune
36,096 votes
9
— Superb
85%
Parasite
33,804 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,483 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,480 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
32,500 votes
9
— Superb
81%
Spider-Man: No Way Home
30,968 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,302 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,513 votes
9
— Superb
84%
Alien
27,148 votes
9
— Superb
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,228 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,083 votes
9
— Superb
82%
Top Gun: Maverick
24,849 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,840 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,220 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,190 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
20,906 votes
9
— Superb
79%
No Country for Old Men
19,382 votes
9
— Superb
77%
Drive
19,527 votes
9
— Superb
81%
Ford v Ferrari
18,815 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,601 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,875 votes
9
— Superb
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,829 votes
9
— Superb
83%
Dune: Part Two
16,375 votes
9
— Superb
82%
Full Metal Jacket
15,461 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,668 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,583 votes
9
— Superb
78%
Edward Scissorhands
14,767 votes
9
— Superb
80%
Fargo
14,570 votes
9
— Superb
79%
Taxi Driver
14,561 votes
9
— Superb
88%
12 Angry Men
12,519 votes
9
— Superb
84%
One Flew Over the Cuckoo's Nest
12,770 votes
9
— Superb
80%
The Goonies
12,630 votes
9
— Superb
85%
Princess Mononoke
12,277 votes
9
— Superb
82%
Dead Poets Society
12,390 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,757 votes
9
— Superb
79%
Rocky
11,871 votes
9
— Superb
81%
Serenity
11,529 votes
9
— Superb
77%
Total Recall
11,769 votes
9
— Superb
75%
Gremlins
11,120 votes
9
— Superb
71%
Hellboy
11,384 votes
9
— Superb
77%
The Emperor's New Groove
10,478 votes
9
— Superb
81%
Casino
9,522 votes
9
— Superb
76%
RoboCop
9,611 votes
9
— Superb
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,804 votes
9
— Superb
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup