trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mdelato
VIP
6
24
followers
Citrus Heights, California
46
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,547
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
24
25
26
82%
Deadpool
108,292 votes
8
— Great
83%
Guardians of the Galaxy
96,222 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,458 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,066 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,458 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,172 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,675 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,266 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,534 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,813 votes
7
— Good
84%
Avengers: Infinity War
55,871 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,112 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,404 votes
6
— Fair
79%
Captain America: Civil War
55,794 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,778 votes
9
— Superb
75%
Wonder Woman
56,379 votes
7
— Good
81%
Iron Man
53,758 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,755 votes
6
— Fair
81%
The Martian
51,517 votes
7
— Good
87%
Fight Club
49,245 votes
9
— Superb
76%
Spider-Man: Homecoming
52,536 votes
8
— Great
79%
John Wick
50,980 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,665 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,593 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
48,978 votes
7
— Good
79%
Moana
48,821 votes
5
— Meh
79%
Thor: Ragnarok
48,812 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,566 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,228 votes
7
— Good
81%
Joker
46,658 votes
9
— Superb
75%
Frozen
48,091 votes
6
— Fair
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,614 votes
8
— Great
82%
The Dark Knight Rises
46,013 votes
9
— Superb
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,392 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,074 votes
9
— Superb
79%
Mad Max: Fury Road
45,896 votes
8
— Great
86%
Forrest Gump
43,942 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,412 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
46,940 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,365 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,371 votes
4
— Poor
76%
Black Panther
46,219 votes
7
— Good
86%
Pulp Fiction
43,269 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Zootopia
44,525 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,102 votes
8
— Great
85%
Star Wars
41,670 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,368 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
41,945 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
38,964 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,914 votes
7
— Good
78%
Kingsman: The Secret Service
40,617 votes
5
— Meh
79%
Deadpool 2
40,360 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,313 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
40,973 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,745 votes
8
— Great
82%
Up
38,726 votes
6
— Fair
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,185 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,501 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
38,927 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,107 votes
7
— Good
1
2
3
24
25
26
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup