trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Alex
VIP
OG
12
133
followers
Germany
43
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
158
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
72%
Thor
39,407 votes
7
— Good
80%
The Incredibles
35,937 votes
7
— Good
75%
Now You See Me
33,583 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,698 votes
7
— Good
75%
Despicable Me 2
25,465 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,398 votes
7
— Good
74%
Pirates of the Caribbean: At World's End
22,640 votes
7
— Good
72%
Oblivion
21,716 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,906 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,119 votes
7
— Good
76%
Silver Linings Playbook
18,014 votes
7
— Good
71%
In Time
17,436 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,045 votes
7
— Good
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,525 votes
7
— Good
67%
The Hangover Part II
16,244 votes
7
— Good
74%
Constantine
15,464 votes
7
— Good
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,370 votes
7
— Good
71%
Chappie
15,039 votes
7
— Good
75%
Encanto
14,326 votes
7
— Good
81%
The Pursuit of Happyness
12,743 votes
7
— Good
75%
Mean Girls
12,559 votes
7
— Good
78%
Blood Diamond
11,447 votes
7
— Good
77%
10 Things I Hate About You
11,478 votes
7
— Good
72%
Rango
10,560 votes
7
— Good
72%
Home
10,234 votes
7
— Good
71%
Paul
10,210 votes
7
— Good
72%
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy
9,851 votes
7
— Good
69%
Warm Bodies
9,610 votes
7
— Good
78%
Fantastic Mr. Fox
8,468 votes
7
— Good
72%
Finch
8,045 votes
7
— Good
64%
The Karate Kid
8,298 votes
7
— Good
75%
Spaceballs
7,360 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,262 votes
7
— Good
71%
Safe House
7,289 votes
7
— Good
73%
Atlantis: The Lost Empire
7,075 votes
7
— Good
65%
The Sorcerer's Apprentice
7,237 votes
7
— Good
76%
End of Watch
6,668 votes
7
— Good
69%
Legally Blonde
6,472 votes
7
— Good
68%
The Grey
6,080 votes
7
— Good
69%
Gangster Squad
5,965 votes
7
— Good
61%
Battle: Los Angeles
6,289 votes
7
— Good
74%
Bridge to Terabithia
5,395 votes
7
— Good
65%
Drag Me to Hell
5,387 votes
7
— Good
67%
Machete
5,154 votes
7
— Good
66%
The Last Stand
5,084 votes
7
— Good
75%
Roma
4,669 votes
7
— Good
64%
Pride and Prejudice and Zombies
5,014 votes
7
— Good
71%
Frankenweenie
4,746 votes
7
— Good
67%
Zathura: A Space Adventure
4,856 votes
7
— Good
63%
The Little Mermaid
5,010 votes
7
— Good
78%
Brazil
4,476 votes
7
— Good
72%
Hard Candy
4,073 votes
7
— Good
69%
Attack the Block
4,035 votes
7
— Good
80%
Nimona
3,347 votes
7
— Good
67%
Upside Down
3,498 votes
7
— Good
64%
Gnomeo & Juliet
3,399 votes
7
— Good
65%
Fright Night
3,280 votes
7
— Good
78%
Shoplifters
2,822 votes
7
— Good
65%
Ferrari
2,939 votes
7
— Good
70%
City of Ember
2,828 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup