trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
MeowMeowFuzzyface
VIP
5
14
followers
Manchester
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,943 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,418 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parasite
33,937 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ratatouille
30,724 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,395 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,142 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,494 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Godfather: Part II
17,937 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,730 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pan's Labyrinth
15,153 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Taxi Driver
14,596 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Trainspotting
14,478 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Psycho
11,492 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Apocalypse Now
10,753 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Lost in Translation
10,448 votes
10
— Totally Ninja!
80%
There Will Be Blood
9,826 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Rear Window
7,462 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Citizen Kane
6,140 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Once Upon a Time in America
5,230 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Chinatown
4,813 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Raging Bull
4,465 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Lawrence of Arabia
4,170 votes
10
— Totally Ninja!
74%
The Thin Red Line
3,879 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Separation
2,632 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Stalker
2,413 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Third Man
2,372 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bicycle Thieves
2,052 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Night of the Hunter
1,603 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Ikiru
1,186 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Baraka
1,094 votes
10
— Totally Ninja!
75%
4 Months, 3 Weeks and 2 Days
874 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Passion of Joan of Arc
836 votes
10
— Totally Ninja!
77%
La Strada
722 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ivan's Childhood
553 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Hoop Dreams
529 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Man with a Movie Camera
515 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pather Panchali
485 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Close-Up
426 votes
10
— Totally Ninja!
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup