trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miguel Pereira
VIP
5
46
followers
Braga, Portugal
40
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
350
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
6
86%
Pulp Fiction
43,351 votes
7
— Good
86%
The Green Mile
26,399 votes
7
— Good
86%
Inception
71,571 votes
7
— Good
84%
Whiplash
24,689 votes
7
— Good
83%
Hamilton
4,463 votes
7
— Good
83%
Dune: Part Two
16,702 votes
7
— Good
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,061 votes
7
— Good
82%
The Handmaiden
6,050 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,077 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,263 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,009 votes
7
— Good
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,579 votes
7
— Good
81%
Bohemian Rhapsody
28,943 votes
7
— Good
80%
Prisoners
19,634 votes
7
— Good
80%
Puss in Boots: The Last Wish
9,657 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,292 votes
7
— Good
80%
Big Hero 6
34,292 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,577 votes
7
— Good
80%
Gifted
12,129 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,500 votes
7
— Good
80%
Fargo
14,592 votes
7
— Good
79%
Love, Simon
7,732 votes
7
— Good
79%
Thor: Ragnarok
48,883 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,706 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,138 votes
7
— Good
79%
Casino Royale
21,235 votes
7
— Good
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,670 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,450 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,065 votes
7
— Good
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,055 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,825 votes
7
— Good
78%
The Theory of Everything
14,914 votes
7
— Good
78%
RRR
2,919 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,792 votes
7
— Good
78%
Avatar
59,905 votes
7
— Good
78%
The Director and the Jedi
92 votes
7
— Good
78%
A Man Called Otto
7,638 votes
7
— Good
78%
Titanic
30,689 votes
7
— Good
78%
The Gentlemen
16,313 votes
7
— Good
78%
Wreck-It Ralph
28,398 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,310 votes
7
— Good
77%
Godzilla Minus One
5,816 votes
7
— Good
77%
The Trial of the Chicago 7
5,955 votes
7
— Good
77%
The Holdovers
5,268 votes
7
— Good
77%
A Star Is Born
18,779 votes
7
— Good
77%
Instant Family
8,097 votes
7
— Good
77%
Miss Sloane
5,186 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,673 votes
7
— Good
77%
Searching
10,386 votes
7
— Good
77%
Argentina, 1985
1,134 votes
7
— Good
77%
La La Land
24,726 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,605 votes
7
— Good
77%
Incredibles 2
23,378 votes
7
— Good
77%
Sully
20,386 votes
7
— Good
77%
Becoming Warren Buffett
325 votes
7
— Good
77%
Mission: Impossible - Fallout
22,320 votes
7
— Good
77%
Drive
19,565 votes
7
— Good
76%
The Hangover
27,481 votes
7
— Good
76%
Toy Story 4
16,620 votes
7
— Good
76%
The Big Short
20,035 votes
7
— Good
1
2
3
4
5
6
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup