trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miirrah
4
followers
Italy
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
225
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
91%
The Shawshank Redemption
42,628 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
28,464 votes
9
— Superb
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,816 votes
9
— Superb
88%
The Dark Knight
74,837 votes
9
— Superb
87%
The Godfather: Part II
17,993 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,857 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
43,560 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,809 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
14,425 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
39,209 votes
9
— Superb
85%
Gladiator
32,694 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,897 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,679 votes
9
— Superb
84%
Coco
31,657 votes
9
— Superb
84%
Return of the Jedi
33,286 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,384 votes
9
— Superb
83%
Raiders of the Lost Ark
25,204 votes
9
— Superb
82%
Singin' in the Rain
4,378 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,290 votes
9
— Superb
82%
Paperman
2,829 votes
9
— Superb
82%
Up
38,932 votes
9
— Superb
82%
Monty Python and the Holy Grail
12,501 votes
9
— Superb
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,173 votes
9
— Superb
82%
Pink Floyd: The Wall
2,241 votes
9
— Superb
82%
How to Train Your Dragon
28,861 votes
9
— Superb
81%
Back to the Future Part II
24,320 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,278 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
15,940 votes
9
— Superb
81%
Togo
3,672 votes
9
— Superb
81%
CODA
5,593 votes
9
— Superb
81%
Bohemian Rhapsody
29,020 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
12,757 votes
9
— Superb
81%
Toy Story 3
28,121 votes
9
— Superb
81%
Iron Man
54,001 votes
9
— Superb
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,316 votes
9
— Superb
80%
Inside Out
43,998 votes
9
— Superb
80%
The Nightmare Before Christmas
17,059 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,004 votes
9
— Superb
80%
Office Space
9,934 votes
9
— Superb
80%
A Charlie Brown Christmas
3,188 votes
9
— Superb
80%
Big Hero 6
34,368 votes
9
— Superb
80%
The Sound of Music
6,031 votes
9
— Superb
80%
Soul
17,713 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,153 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,500 votes
9
— Superb
80%
A Dog's Purpose
9,545 votes
9
— Superb
79%
Tombstone
4,919 votes
9
— Superb
79%
Beauty and the Beast
19,691 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
19,977 votes
9
— Superb
79%
Miss Americana
1,292 votes
9
— Superb
79%
The Breakfast Club
13,418 votes
9
— Superb
79%
Kubo and the Two Strings
12,070 votes
9
— Superb
79%
Ghostbusters
20,441 votes
9
— Superb
79%
Edge of Tomorrow
39,153 votes
9
— Superb
79%
How to Train Your Dragon: The Hidden World
11,716 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,810 votes
9
— Superb
79%
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts
3,685 votes
9
— Superb
78%
Hair Love
606 votes
9
— Superb
78%
Miracle on 34th Street
1,730 votes
9
— Superb
78%
Blood Diamond
11,459 votes
9
— Superb
1
2
3
4
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup