trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
C. S. C.
50
followers
Brazil
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
92
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,767 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,812 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,019 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
14,963 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,737 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,143 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,000 votes
9
— Superb
84%
Howl's Moving Castle
14,655 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
37,406 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
32,633 votes
9
— Superb
81%
Into the Woods
111 votes
9
— Superb
81%
The Shining
23,935 votes
9
— Superb
81%
The Thing
11,827 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,731 votes
9
— Superb
80%
Kiki's Delivery Service
6,514 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,181 votes
9
— Superb
80%
Into the Wild
12,658 votes
9
— Superb
79%
Moana
48,975 votes
9
— Superb
79%
Platoon
7,184 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
30,770 votes
9
— Superb
79%
The Ten Commandments
2,162 votes
9
— Superb
79%
Captain Fantastic
12,260 votes
9
— Superb
79%
Aquarius
659 votes
9
— Superb
79%
The Bridge on the River Kwai
3,201 votes
9
— Superb
78%
Misery
6,017 votes
9
— Superb
78%
Train to Busan
14,903 votes
9
— Superb
78%
Jaws
14,014 votes
9
— Superb
78%
Titanic
30,794 votes
9
— Superb
77%
Miss Sloane
5,195 votes
9
— Superb
76%
300
25,131 votes
9
— Superb
76%
Zulu
762 votes
9
— Superb
75%
The Skin I Live In
3,936 votes
9
— Superb
75%
Bridge of Spies
14,729 votes
9
— Superb
75%
Top Hat
374 votes
9
— Superb
75%
Nosferatu
1,985 votes
9
— Superb
75%
Encanto
14,326 votes
9
— Superb
75%
Battle Royale
5,846 votes
9
— Superb
74%
Hebe
56 votes
9
— Superb
74%
Lights Out
284 votes
9
— Superb
74%
Dandelion
17 votes
9
— Superb
74%
Okja
6,489 votes
9
— Superb
74%
The Last Laugh
237 votes
9
— Superb
74%
The Finest Hours
5,899 votes
9
— Superb
74%
The Omen
2,942 votes
9
— Superb
74%
Cócegas
5 votes
9
— Superb
73%
The Devil's Backbone
1,532 votes
9
— Superb
73%
Twin Sisters
88 votes
9
— Superb
73%
Brooklyn
5,630 votes
9
— Superb
73%
Hotel Transylvania
15,748 votes
9
— Superb
73%
Bells Are Ringing
62 votes
9
— Superb
73%
Queen Christina
113 votes
9
— Superb
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,477 votes
9
— Superb
72%
Jimmy O. Yang: Good Deal
272 votes
9
— Superb
72%
Up in the Air
6,739 votes
9
— Superb
72%
An Education
1,867 votes
9
— Superb
72%
Hotel Transylvania 2
14,026 votes
9
— Superb
71%
Fahrenheit 451
960 votes
9
— Superb
71%
Peter Pan
2,451 votes
9
— Superb
71%
The Dreamers
2,654 votes
9
— Superb
71%
Dog
3,906 votes
9
— Superb
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup