trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Milo123
52
followers
Omicron Persei 8
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
113
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,459 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,267 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,778 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,566 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,840 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Star Wars: The Last Jedi
34,020 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,074 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,470 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Gladiator
32,469 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Titanic
30,621 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Top Gun: Maverick
24,830 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Spider-Man 2
22,715 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Avatar: The Way of Water
18,667 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Soul
17,598 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Matrix Resurrections
16,303 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Fast & Furious 6
15,997 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Fast Five
14,988 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Ocean's Twelve
12,412 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,046 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The Northman
10,999 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Face/Off
9,061 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Old
8,950 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Iron Giant
8,691 votes
10
— Totally Ninja!
72%
A.I. Artificial Intelligence
8,474 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Killers of the Flower Moon
8,167 votes
10
— Totally Ninja!
77%
All Quiet on the Western Front
7,582 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Ambulance
6,855 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Kingdom of Heaven
6,649 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Nomadland
6,159 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Before Sunrise
6,020 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Close Encounters of the Third Kind
5,988 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Bill & Ted's Excellent Adventure
5,209 votes
10
— Totally Ninja!
59%
Blackhat
4,685 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Guillermo del Toro's Pinocchio
4,280 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Minari
3,662 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford
3,633 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Portrait of a Lady on Fire
3,451 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Michael Clayton
2,708 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Twin Peaks: Fire Walk with Me
2,683 votes
10
— Totally Ninja!
61%
Personal Shopper
2,281 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Titane
2,038 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Drive My Car
2,007 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Mommy
1,998 votes
10
— Totally Ninja!
77%
A Trip to the Moon
1,947 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Decision to Leave
1,919 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Out of Sight
1,777 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Perfect Days
1,443 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Police Story
1,419 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Le Samouraï
1,129 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Straw Dogs
1,022 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Age of Innocence
1,018 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Days of Heaven
1,004 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Battle of Algiers
845 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Passion of Joan of Arc
829 votes
10
— Totally Ninja!
64%
Annette
799 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Escape to Victory
735 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Streets of Fire
697 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Red Shoes
673 votes
10
— Totally Ninja!
61%
The Nest
670 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Stop Making Sense
667 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup