trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Milo123
52
followers
Omicron Persei 8
29
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
817
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
12
13
14
85%
A Silent Voice: The Movie
5,094 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,025 votes
8
— Great
84%
Howl's Moving Castle
14,607 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,531 votes
8
— Great
84%
Coco
31,567 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,186 votes
8
— Great
83%
Hacksaw Ridge
30,621 votes
8
— Great
83%
Harlan County U.S.A.
155 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,159 votes
8
— Great
82%
The Princess Bride
11,988 votes
8
— Great
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,235 votes
8
— Great
82%
Perfect Blue
4,076 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,165 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,248 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,597 votes
8
— Great
81%
The Hate U Give
2,851 votes
8
— Great
81%
Once Upon a Time in America
5,229 votes
8
— Great
81%
Batman Begins
42,031 votes
8
— Great
81%
The Father
5,879 votes
8
— Great
81%
Ingrid Bergman: In Her Own Words
79 votes
8
— Great
81%
Togo
3,666 votes
8
— Great
81%
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2
3,322 votes
8
— Great
81%
Varda by Agnès
72 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,635 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,603 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,122 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,903 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,881 votes
8
— Great
80%
12 Years a Slave
16,746 votes
8
— Great
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,202 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
24,529 votes
8
— Great
80%
Prisoners
19,659 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,395 votes
8
— Great
80%
Kiki's Delivery Service
6,499 votes
8
— Great
80%
Justice League: The Flashpoint Paradox
4,221 votes
8
— Great
80%
The Goonies
12,660 votes
8
— Great
80%
The Incredibles
35,880 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,304 votes
8
— Great
80%
Tokyo Godfathers
1,753 votes
8
— Great
80%
The Bourne Identity
22,372 votes
8
— Great
80%
Kill Bill: Vol. 2
20,441 votes
8
— Great
80%
Rush
13,138 votes
8
— Great
80%
Groundhog Day
17,411 votes
8
— Great
80%
Star Trek
23,186 votes
8
— Great
80%
Mulan
15,424 votes
8
— Great
80%
Infernal Affairs
2,127 votes
8
— Great
80%
Batman: Under the Red Hood
3,532 votes
8
— Great
80%
The Tale of The Princess Kaguya
2,365 votes
8
— Great
80%
Hotel Rwanda
5,062 votes
8
— Great
80%
A Bronx Tale
3,146 votes
8
— Great
80%
Into the Wild
12,638 votes
8
— Great
80%
Super Eagles ’96
2 votes
8
— Great
80%
Monterey Pop
139 votes
8
— Great
79%
Room
15,861 votes
8
— Great
79%
Taxi Driver
14,591 votes
8
— Great
79%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
21,469 votes
8
— Great
79%
I, Daniel Blake
2,692 votes
8
— Great
79%
Jojo Rabbit
18,808 votes
8
— Great
79%
Love, Simon
7,736 votes
8
— Great
79%
Moana
48,913 votes
8
— Great
1
2
3
12
13
14
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup