trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Miss Addkt
8
followers
Timbuktu
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
38
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,415 votes
9
— Superb
78%
Avatar
59,890 votes
5
— Meh
77%
Arrival
56,472 votes
9
— Superb
81%
The Martian
51,584 votes
9
— Superb
77%
Get Out
40,971 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Gone Girl
32,631 votes
3
— Bad
80%
Blade Runner
27,096 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Her
23,101 votes
9
— Superb
67%
Alien: Covenant
24,645 votes
7
— Good
70%
Snowpiercer
19,066 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,127 votes
7
— Good
79%
Spotlight
16,065 votes
8
— Great
80%
2001: A Space Odyssey
15,709 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Red Sparrow
14,678 votes
4
— Poor
78%
Children of Men
13,669 votes
9
— Superb
73%
Crazy Rich Asians
10,335 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,220 votes
8
— Great
81%
Ghost in the Shell
7,897 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Overlord
7,604 votes
9
— Superb
74%
Okja
6,469 votes
7
— Good
73%
Carol
4,903 votes
7
— Good
78%
Brazil
4,465 votes
10
— Totally Ninja!
53%
Spring Breakers
5,043 votes
8
— Great
78%
Paprika
3,973 votes
9
— Superb
67%
The Endless
3,276 votes
7
— Good
67%
Mary Queen of Scots
2,832 votes
3
— Bad
70%
Amanda Knox
1,474 votes
7
— Good
80%
What Ever Happened to Baby Jane?
1,369 votes
9
— Superb
61%
The Little Hours
1,515 votes
4
— Poor
73%
Happiness
1,071 votes
9
— Superb
67%
Tulip Fever
1,036 votes
6
— Fair
55%
Friends with Money
616 votes
6
— Fair
52%
The Girlfriend Experience
483 votes
6
— Fair
74%
Interiors
278 votes
7
— Good
66%
Thumper
290 votes
7
— Good
66%
Sand Storm
101 votes
8
— Great
61%
Golden Exits
104 votes
8
— Great
55%
Green
9 votes
6
— Fair
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup