Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Manu S²
3
Followers
7
Following
Sussex, UK
44
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
102
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Guardians of the Galaxy
98,464 votes
6
— Fair
85%
Interstellar
75,054 votes
8
— Great
86%
Inception
73,613 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
66,736 votes
8
— Great
87%
Fight Club
51,019 votes
9
— Superb
81%
The Martian
52,906 votes
7
— Good
81%
The Wolf of Wall Street
50,607 votes
6
— Fair
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,499 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
46,086 votes
9
— Superb
82%
The Dark Knight Rises
47,303 votes
8
— Great
75%
Frozen
48,885 votes
7
— Good
78%
Captain America: The Winter Soldier
45,031 votes
6
— Fair
79%
Edge of Tomorrow
39,990 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
40,319 votes
7
— Good
71%
Jurassic World
41,202 votes
6
— Fair
82%
Inglourious Basterds
37,943 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,789 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
33,728 votes
9
— Superb
69%
Thor: The Dark World
36,408 votes
8
— Great
76%
The Hunger Games: Catching Fire
34,303 votes
8
— Great
84%
Coco
32,379 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
32,227 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
31,243 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,797 votes
8
— Great
88%
The Godfather
29,231 votes
9
— Superb
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
30,338 votes
7
— Good
82%
How to Train Your Dragon
29,472 votes
9
— Superb
75%
Gravity
30,231 votes
9
— Superb
78%
Wreck-It Ralph
28,948 votes
9
— Superb
71%
World War Z
30,250 votes
8
— Great
71%
The Amazing Spider-Man
28,779 votes
7
— Good
83%
The Departed
25,974 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
26,041 votes
8
— Great
80%
The Grand Budapest Hotel
25,098 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
25,663 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,818 votes
6
— Fair
72%
Pacific Rim
26,200 votes
6
— Fair
77%
Skyfall
24,633 votes
7
— Good
70%
Prometheus
25,501 votes
5
— Meh
77%
The Lego Movie
24,014 votes
6
— Fair
74%
Brave
24,463 votes
6
— Fair
79%
Her
23,716 votes
7
— Good
80%
Star Trek
23,544 votes
9
— Superb
77%
Star Trek Into Darkness
23,617 votes
8
— Great
68%
The Amazing Spider-Man 2
24,209 votes
7
— Good
76%
Rise of the Planet of the Apes
21,988 votes
8
— Great
73%
Looper
22,168 votes
7
— Good
74%
Monsters University
21,927 votes
8
— Great
72%
Oblivion
22,045 votes
7
— Good
76%
Watchmen
21,392 votes
8
— Great
85%
The Intouchables
20,038 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,440 votes
9
— Superb
70%
Snowpiercer
19,523 votes
6
— Fair
77%
Life of Pi
17,883 votes
8
— Great
70%
Men in Black 3
17,214 votes
6
— Fair
82%
Full Metal Jacket
15,882 votes
9
— Superb
72%
The Cabin in the Woods
16,044 votes
7
— Good
76%
Argo
15,400 votes
8
— Great
80%
Fargo
15,009 votes
7
— Good
75%
Bridge of Spies
14,882 votes
7
— Good
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch