trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maurice Kreye
VIP
6
2
followers
Hamburg
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
276
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
4
5
83%
Guardians of the Galaxy
96,566 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,939 votes
8
— Great
81%
The Avengers
65,468 votes
8
— Great
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,313 votes
8
— Great
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,081 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,783 votes
8
— Great
79%
John Wick
51,294 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,836 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,590 votes
8
— Great
79%
Moana
49,014 votes
8
— Great
77%
John Wick: Chapter 2
48,443 votes
8
— Great
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,690 votes
8
— Great
80%
Zootopia
44,665 votes
8
— Great
84%
Django Unchained
44,644 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,038 votes
8
— Great
78%
Kingsman: The Secret Service
40,794 votes
8
— Great
84%
WALL·E
40,651 votes
8
— Great
79%
Deadpool 2
40,615 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,971 votes
8
— Great
76%
Baby Driver
39,862 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,497 votes
8
— Great
79%
Edge of Tomorrow
39,164 votes
8
— Great
82%
Up
38,940 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,817 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,621 votes
8
— Great
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,147 votes
8
— Great
81%
Monsters, Inc.
36,090 votes
8
— Great
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,181 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,911 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,373 votes
8
— Great
77%
The Revenant
33,916 votes
8
— Great
84%
Return of the Jedi
33,294 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,280 votes
8
— Great
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,256 votes
8
— Great
80%
Gone Girl
32,774 votes
8
— Great
81%
Shutter Island
32,729 votes
8
— Great
74%
Split
32,579 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,542 votes
8
— Great
79%
Ratatouille
30,797 votes
8
— Great
70%
Man of Steel
30,531 votes
8
— Great
75%
Dunkirk
30,436 votes
8
— Great
75%
Finding Dory
30,417 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,250 votes
8
— Great
76%
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith
29,320 votes
8
— Great
81%
Bohemian Rhapsody
29,021 votes
8
— Great
82%
The Truman Show
28,731 votes
8
— Great
81%
Toy Story 3
28,124 votes
8
— Great
77%
The Hateful Eight
28,085 votes
8
— Great
76%
John Wick: Chapter 3 - Parabellum
28,072 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,778 votes
8
— Great
76%
The Hangover
27,583 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,209 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
26,594 votes
8
— Great
76%
The Batman
26,374 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,371 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,313 votes
8
— Great
83%
Memento
25,924 votes
8
— Great
77%
Zombieland
25,547 votes
8
— Great
83%
The Departed
25,360 votes
8
— Great
76%
300
25,164 votes
8
— Great
1
2
3
4
5
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup