trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Maurice Kreye
VIP
6
2
followers
Hamburg
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,006
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
15
16
17
82%
Deadpool
108,767 votes
9
— Superb
83%
Guardians of the Galaxy
96,550 votes
8
— Great
88%
The Dark Knight
74,846 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Interstellar
72,595 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,815 votes
9
— Superb
81%
The Avengers
65,463 votes
8
— Great
78%
Doctor Strange
65,927 votes
8
— Great
87%
The Matrix
61,631 votes
9
— Superb
80%
Logan
60,766 votes
9
— Superb
78%
Avatar
60,100 votes
6
— Fair
84%
Avengers: Infinity War
56,182 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,308 votes
8
— Great
77%
Arrival
56,681 votes
9
— Superb
79%
Captain America: Civil War
55,989 votes
9
— Superb
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
53,076 votes
8
— Great
75%
Wonder Woman
56,530 votes
7
— Good
81%
Iron Man
54,005 votes
9
— Superb
65%
Suicide Squad
58,887 votes
7
— Good
81%
The Martian
51,776 votes
8
— Great
87%
Fight Club
49,584 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Homecoming
52,744 votes
9
— Superb
79%
John Wick
51,285 votes
8
— Great
84%
Avengers: Endgame
48,908 votes
9
— Superb
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,831 votes
8
— Great
81%
The Wolf of Wall Street
49,273 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
49,011 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
49,012 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,819 votes
9
— Superb
77%
John Wick: Chapter 2
48,439 votes
8
— Great
81%
Joker
46,967 votes
7
— Good
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,860 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Frozen
48,229 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,242 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,685 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
46,483 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,252 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,191 votes
9
— Superb
84%
Django Unchained
44,639 votes
8
— Great
75%
Avengers: Age of Ultron
47,133 votes
6
— Fair
91%
The Shawshank Redemption
42,632 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,567 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,496 votes
7
— Good
76%
Black Panther
46,391 votes
7
— Good
80%
Zootopia
44,664 votes
8
— Great
80%
Inside Out
44,013 votes
8
— Great
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,280 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,900 votes
9
— Superb
74%
Ant-Man
44,542 votes
7
— Good
81%
Batman Begins
42,150 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
40,646 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,213 votes
9
— Superb
77%
Get Out
41,150 votes
9
— Superb
78%
Kingsman: The Secret Service
40,791 votes
8
— Great
73%
Passengers
42,221 votes
7
— Good
79%
Deadpool 2
40,611 votes
8
— Great
81%
Finding Nemo
39,494 votes
8
— Great
74%
Captain America: The First Avenger
41,133 votes
7
— Good
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,968 votes
8
— Great
82%
Up
38,936 votes
8
— Great
66%
Batman v Superman: Dawn of Justice
43,270 votes
6
— Fair
1
2
3
15
16
17
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup