trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Melissa
VIP
2
42
followers
Netherlands
30
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Shows
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
479
shows
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Children
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
Game Show
History
Holiday
Home & Garden
Horror
Music
Mystery
News
None
Reality
Romance
Science Fiction
Soap
Special Interest
Sporting Event
Superhero
Suspense
Talk Show
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Partially Watched
Not Watched
Collected
Partially Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
6
7
8
89%
Game of Thrones
131,296 votes
10
— Totally Ninja!
92%
Breaking Bad
97,432 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Walking Dead
65,842 votes
10
— Totally Ninja!
89%
Sherlock
47,204 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Dexter
39,071 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Arrow
31,971 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Black Mirror
28,829 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Office
27,438 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Mr. Robot
26,717 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Better Call Saul
25,118 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Vikings
25,509 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Modern Family
25,358 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Suits
24,282 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Brooklyn Nine-Nine
24,038 votes
10
— Nine Nine!
76%
The Flash
24,136 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Marvel's Daredevil
22,665 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Orange Is the New Black
22,979 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The 100
20,119 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D.
20,088 votes
10
— Totally Ninja!
79%
American Horror Story
19,232 votes
10
— Totally Ninja!
90%
Firefly
17,605 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Parks and Recreation
17,470 votes
10
— Totally Ninja!
91%
Band of Brothers
16,560 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Sons of Anarchy
17,090 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Lucifer
16,920 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Peaky Blinders
16,270 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Fargo
15,415 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Hannibal
15,089 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Silicon Valley
15,114 votes
10
— Totally Ninja!
78%
True Blood
15,635 votes
10
— Totally Ninja!
77%
New Girl
15,476 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Shameless
14,649 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Gotham
15,211 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Marvel's Jessica Jones
14,890 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Once Upon a Time
14,874 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The IT Crowd
13,101 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Arrested Development
12,602 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Orphan Black
12,337 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Elementary
12,586 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Spartacus
11,410 votes
10
— Totally Ninja!
66%
Under the Dome
12,694 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Sense8
11,394 votes
10
— Totally Ninja!
86%
It's Always Sunny in Philadelphia
10,456 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Grimm
10,364 votes
10
— Totally Ninja!
81%
How to Get Away with Murder
10,218 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Teen Wolf
9,841 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Boardwalk Empire
9,110 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Americans
8,941 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Fear the Walking Dead
9,301 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Pretty Little Liars
8,905 votes
10
— Totally Ninja!
73%
2 Broke Girls
9,045 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Penny Dreadful
8,300 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Misfits
8,066 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Downton Abbey
7,752 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Twin Peaks
7,690 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Bates Motel
7,912 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Leftovers
7,783 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Luther
7,669 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Bob's Burgers
7,338 votes
10
— Totally Ninja!
87%
Adventure Time
7,035 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
6
7
8
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup