Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Modrox
VIP
3
0
Followers
0
Following
Germany
32
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
54
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
86%
Inception
73,602 votes
9
— Superb
87%
The Matrix
63,250 votes
9
— Superb
77%
Arrival
57,818 votes
9
— Superb
84%
Avengers: Endgame
50,256 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,420 votes
9
— Superb
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,984 votes
9
— Superb
86%
Pulp Fiction
44,684 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
42,690 votes
9
— Superb
84%
WALL·E
41,584 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,373 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,173 votes
9
— Superb
83%
Return of the Jedi
33,874 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,416 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,124 votes
9
— Superb
88%
The Godfather
29,224 votes
9
— Superb
75%
Gravity
30,228 votes
9
— Superb
86%
The Green Mile
27,156 votes
9
— Superb
77%
The Hateful Eight
28,535 votes
9
— Superb
77%
Zombieland
26,016 votes
9
— Superb
83%
Good Will Hunting
21,971 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,920 votes
9
— Superb
75%
The Social Network
22,160 votes
9
— Superb
76%
Kick-Ass
21,856 votes
9
— Superb
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,678 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,392 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,034 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
20,281 votes
9
— Superb
77%
District 9
20,328 votes
9
— Superb
84%
The Usual Suspects
19,069 votes
9
— Superb
80%
American Beauty
19,264 votes
9
— Superb
74%
American Sniper
19,779 votes
9
— Superb
77%
Nightcrawler
19,282 votes
9
— Superb
81%
A Beautiful Mind
18,440 votes
9
— Superb
72%
The Fast and the Furious
17,296 votes
9
— Superb
81%
Gran Torino
16,241 votes
9
— Superb
79%
Spotlight
16,300 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,449 votes
9
— Superb
79%
Room
16,098 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,683 votes
9
— Superb
80%
About Time
14,868 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,913 votes
9
— Superb
80%
Dallas Buyers Club
13,346 votes
9
— Superb
78%
Moon
13,140 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,914 votes
9
— Superb
71%
American Hustle
13,127 votes
9
— Superb
77%
Inside Man
10,066 votes
9
— Superb
78%
American Gangster
9,076 votes
9
— Superb
75%
The Karate Kid
9,102 votes
9
— Superb
76%
End of Watch
6,800 votes
9
— Superb
81%
The Hunt
6,532 votes
9
— Superb
71%
Vanilla Sky
6,995 votes
9
— Superb
85%
A Silent Voice: The Movie
5,301 votes
9
— Superb
72%
The Vow
4,351 votes
9
— Superb
73%
Reign Over Me
1,502 votes
9
— Superb
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch