Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
David Williams
4
Followers
4
Following
Blacktown, New South Wales, Australia
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
43
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
88%
12 Angry Men
12,995 votes
8
— Great
84%
The Usual Suspects
19,097 votes
8
— Great
84%
Alien
28,774 votes
8
— Great
84%
The Muppets: Bohemian Rhapsody
5 votes
8
— Great
83%
Aliens
21,323 votes
8
— Great
81%
Troll Bridge
33 votes
8
— Great
81%
Jim Jefferies: Alcoholocaust
283 votes
8
— Great
80%
Blade Runner
27,749 votes
8
— Great
80%
Big Hero 6
34,948 votes
8
— Great
80%
1983: The Brink of Apocalypse
3 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
47,928 votes
8
— Great
79%
To Kill a Mockingbird
4,016 votes
8
— Great
79%
Inherit the Wind
469 votes
8
— Great
78%
Jim Jefferies: Bare
494 votes
8
— Great
78%
Jim Jefferies: I Swear to God
260 votes
8
— Great
78%
Brazil
4,582 votes
8
— Great
77%
Star Wars: The Force Awakens
51,521 votes
8
— Great
77%
Jim Jefferies: Freedumb
562 votes
8
— Great
76%
Patriots Day
10,609 votes
8
— Great
76%
Jim Jefferies: Fully Functional
210 votes
8
— Great
76%
The Siege of Jadotville
2,481 votes
8
— Great
75%
The Hobbit: The Battle of the Five Armies
25,838 votes
8
— Great
75%
Bridge of Spies
14,888 votes
8
— Great
74%
Jim Jefferies: Contraband
127 votes
8
— Great
74%
I Am Legend
25,554 votes
8
— Great
74%
South Park: The 25th Anniversary Concert
144 votes
8
— Great
73%
The Post
8,385 votes
8
— Great
73%
Colonia
3,553 votes
8
— Great
73%
Jim Jefferies: This Is Me Now
430 votes
8
— Great
73%
Free Guy
24,253 votes
8
— Great
73%
LEGO Star Wars: The Padawan Menace
632 votes
8
— Great
73%
The Outpost
3,151 votes
8
— Great
72%
10 Cloverfield Lane
24,961 votes
8
— Great
70%
Prometheus
25,536 votes
8
— Great
69%
Kill the Messenger
2,094 votes
8
— Great
69%
Murder on the Orient Express
19,204 votes
8
— Great
68%
Inherit the Wind
30 votes
8
— Great
67%
The Witch
13,683 votes
8
— Great
63%
7500
2,161 votes
8
— Great
61%
The Cloverfield Paradox
9,159 votes
8
— Great
59%
The Desperate Hour
753 votes
8
— Great
55%
Striptease
1,208 votes
8
— Great
52%
Alien Outpost
636 votes
8
— Great
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch