trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Valter Fernandes
VIP
9
2
followers
Portugal
35
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
47
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
87%
Fight Club
49,674 votes
9
— Superb
87%
Your Name.
15,015 votes
9
— Superb
86%
The Empire Strikes Back
37,082 votes
9
— Superb
86%
Inception
71,937 votes
9
— Superb
86%
Forrest Gump
44,269 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
19,733 votes
9
— Superb
85%
City of God
11,129 votes
9
— Superb
85%
The Silence of the Lambs
28,709 votes
9
— Superb
85%
Parasite
34,128 votes
9
— Superb
84%
Star Wars
41,966 votes
9
— Superb
84%
American History X
20,280 votes
9
— Superb
84%
Doctor Who: The Day of the Doctor
1,166 votes
9
— Superb
84%
Léon: The Professional
24,844 votes
9
— Superb
84%
Whiplash
24,855 votes
9
— Superb
83%
Oldboy
13,503 votes
9
— Superb
83%
The Departed
25,404 votes
9
— Superb
83%
Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train
3,363 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,282 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
18,700 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
21,607 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,543 votes
9
— Superb
81%
Requiem for a Dream
14,864 votes
9
— Superb
80%
Prisoners
19,767 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,090 votes
9
— Superb
80%
Rush
13,189 votes
9
— Superb
80%
Mulan
15,483 votes
9
— Superb
79%
Into the Wild
12,692 votes
9
— Superb
79%
Donnie Darko
20,005 votes
9
— Superb
79%
Apollo 13
9,861 votes
9
— Superb
78%
Moon
12,938 votes
9
— Superb
78%
Cinderella Man
2,996 votes
9
— Superb
77%
Mr. Nobody
7,216 votes
9
— Superb
77%
The Butterfly Effect
15,391 votes
9
— Superb
77%
District 9
19,937 votes
9
— Superb
77%
Confessions
1,353 votes
9
— Superb
76%
Ice Age
20,728 votes
9
— Superb
76%
Watchmen
21,015 votes
9
— Superb
76%
Hercules
11,616 votes
9
— Superb
76%
13 Assassins
2,087 votes
9
— Superb
76%
50/50
7,685 votes
9
— Superb
75%
The Town
9,711 votes
9
— Superb
74%
Pay It Forward
2,212 votes
9
— Superb
74%
The Prince of Egypt
4,867 votes
9
— Superb
72%
Bound
1,401 votes
9
— Superb
70%
Prometheus
24,448 votes
9
— Superb
69%
Anonymous
1,172 votes
9
— Superb
67%
Hardball
633 votes
9
— Superb
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup