trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Mr.BlackCat
3
followers
Amsterdam, North Holland
51
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
145
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
84%
Avengers: Infinity War
56,257 votes
7
— Good
84%
Avengers: Endgame
48,985 votes
7
— Good
82%
Inglourious Basterds
37,024 votes
7
— Good
82%
Jurassic Park
32,716 votes
7
— Good
82%
The Dark Knight Rises
46,311 votes
7
— Good
81%
Back to the Future Part II
24,364 votes
7
— Good
81%
The Avengers
65,532 votes
7
— Good
80%
Logan
60,811 votes
7
— Good
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,313 votes
7
— Good
79%
Star Trek II: The Wrath of Khan
5,008 votes
7
— Good
79%
Captain America: Civil War
56,042 votes
7
— Good
78%
Back to the Future Part III
19,820 votes
7
— Good
78%
The Untouchables
6,652 votes
7
— Good
78%
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro
1,277 votes
7
— Good
78%
Star Trek Into Darkness
23,370 votes
7
— Good
77%
Taken
18,657 votes
7
— Good
77%
Men in Black
24,109 votes
7
— Good
77%
Minority Report
17,570 votes
7
— Good
77%
Berserk: The Golden Age Arc III - The Advent
777 votes
7
— Good
77%
X-Men: First Class
25,074 votes
7
— Good
76%
Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
11,912 votes
7
— Good
75%
Wonder Woman
56,578 votes
7
— Good
75%
Midnight Express
1,514 votes
7
— Good
75%
The Karate Kid
8,849 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Ghost Protocol
17,317 votes
7
— Good
75%
The Hunger Games
39,656 votes
7
— Good
75%
Mission: Impossible - Rogue Nation
20,937 votes
7
— Good
75%
Five Element Ninjas
117 votes
7
— Good
74%
Star Trek VI: The Undiscovered Country
3,547 votes
7
— Good
74%
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves
13,992 votes
7
— Good
74%
Captain America: The First Avenger
41,183 votes
7
— Good
73%
The Equalizer 2
16,516 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,537 votes
7
— Good
73%
Wrath of Man
12,518 votes
7
— Good
73%
Bad Boys
12,162 votes
7
— Good
73%
Home Alone 2: Lost in New York
18,734 votes
7
— Good
72%
Jack Reacher
17,217 votes
7
— Good
72%
Extraction 2
6,790 votes
7
— Good
72%
Fallen
2,475 votes
7
— Good
72%
Who Am I?
1,095 votes
7
— Good
72%
Clear and Present Danger
2,985 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,722 votes
7
— Good
71%
Fast & Furious 6
16,072 votes
7
— Good
71%
Spy
13,790 votes
7
— Good
71%
Death Wish
1,202 votes
7
— Good
71%
Hot Shots!
3,979 votes
7
— Good
71%
Outbreak
4,116 votes
7
— Good
71%
Patriot Games
3,167 votes
7
— Good
71%
Doctor Strange in the Multiverse of Madness
21,543 votes
7
— Good
71%
Mission: Impossible III
12,571 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,757 votes
7
— Good
71%
Unstoppable
5,930 votes
7
— Good
71%
Conan the Barbarian
4,129 votes
7
— Good
71%
Dumb and Dumber
10,520 votes
7
— Good
71%
Twister
6,672 votes
7
— Good
71%
In the Line of Duty 4
56 votes
7
— Good
71%
Three Kings
3,625 votes
7
— Good
70%
Jumanji: The Next Level
18,420 votes
7
— Good
70%
Prometheus
24,445 votes
7
— Good
70%
Jack Reacher: Never Go Back
22,389 votes
7
— Good
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup