trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Jake
0
followers
Leicester, England
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
57
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
82%
Deadpool
108,630 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,454 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Inception
71,712 votes
8
— Great
81%
The Martian
51,711 votes
7
— Good
79%
John Wick
51,196 votes
7
— Good
77%
John Wick: Chapter 2
48,368 votes
6
— Fair
81%
Joker
46,890 votes
9
— Superb
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,469 votes
7
— Good
84%
Django Unchained
44,581 votes
7
— Good
80%
Inside Out
43,734 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Edge of Tomorrow
39,100 votes
8
— Great
78%
Harry Potter and the Order of the Phoenix
34,862 votes
5
— Meh
76%
Spider-Man: Far From Home
33,235 votes
7
— Good
80%
Knives Out
32,661 votes
2
— Terrible
67%
Lucy
29,089 votes
7
— Good
75%
Spider-Man
26,545 votes
8
— Great
85%
Saving Private Ryan
26,312 votes
9
— Superb
72%
Tenet
25,565 votes
7
— Good
74%
I Am Legend
24,934 votes
7
— Good
81%
1917
24,802 votes
8
— Great
73%
Free Guy
23,403 votes
7
— Good
79%
Everything Everywhere All at Once
22,825 votes
6
— Fair
74%
Spider-Man 2
22,801 votes
7
— Good
69%
Life
21,884 votes
7
— Good
73%
Looper
21,786 votes
9
— Superb
72%
Oblivion
21,706 votes
7
— Good
69%
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
21,609 votes
7
— Good
77%
Limitless
20,235 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,543 votes
7
— Good
70%
Don't Look Up
19,499 votes
7
— Good
79%
No Country for Old Men
19,473 votes
9
— Superb
76%
Nobody
19,318 votes
7
— Good
71%
In Time
17,429 votes
7
— Good
75%
Source Code
16,852 votes
7
— Good
79%
Twelve Monkeys
15,691 votes
6
— Fair
63%
Ad Astra
15,589 votes
8
— Great
75%
Upgrade
15,239 votes
8
— Great
75%
Hell or High Water
14,372 votes
6
— Fair
75%
Predestination
14,226 votes
8
— Great
71%
Spy
13,770 votes
7
— Good
70%
The Adam Project
11,782 votes
7
— Good
79%
Gattaca
10,845 votes
8
— Great
65%
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore
10,538 votes
7
— Good
73%
The Italian Job
10,414 votes
7
— Good
72%
Chronicle
8,990 votes
7
— Good
77%
All Quiet on the Western Front
7,638 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Sunshine
7,341 votes
7
— Good
69%
Burn After Reading
7,095 votes
2
— Terrible
80%
Unforgiven
6,972 votes
7
— Good
70%
Saltburn
6,042 votes
3
— Bad
69%
Triangle of Sadness
5,847 votes
6
— Fair
78%
A Fistful of Dollars
5,213 votes
5
— Meh
75%
The Way Way Back
3,849 votes
8
— Great
65%
Prospect
2,741 votes
7
— Good
66%
No Exit
2,492 votes
7
— Good
74%
Boiling Point
1,593 votes
7
— Good
68%
The Fare
209 votes
3
— Bad
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup