trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Michael Libby
26
followers
Cincinnati
55
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
385
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
5
6
7
83%
Guardians of the Galaxy
96,141 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,047 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Martian
51,454 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,610 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
45,947 votes
7
— Good
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,324 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
45,698 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Forrest Gump
43,863 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Black Panther
46,158 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
40,845 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Kingsman: The Secret Service
40,567 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Passengers
42,068 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Iron Man 3
40,058 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Dune
35,885 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,136 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,761 votes
1
— Weak Sauce :(
80%
Gone Girl
32,520 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Venom
33,617 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,411 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Imitation Game
30,482 votes
6
— Fair
77%
The Accountant
30,804 votes
7
— Good
83%
The Prestige
29,072 votes
1
— Weak Sauce :(
75%
Dunkirk
30,273 votes
7
— Good
82%
Die Hard
27,111 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
27,926 votes
3
— Bad
83%
Raiders of the Lost Ark
25,047 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Hidden Figures
23,103 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Prometheus
24,268 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Black Widow
23,835 votes
3
— Bad
71%
Central Intelligence
22,897 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,370 votes
8
— Great
81%
Oppenheimer
20,702 votes
10
— Totally Ninja!
76%
The Equalizer
21,148 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Indiana Jones and the Last Crusade
20,168 votes
1
— Weak Sauce :(
85%
The Intouchables
19,626 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Prisoners
19,555 votes
3
— Bad
76%
The Big Short
19,965 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,386 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Green Book
19,035 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Jojo Rabbit
18,716 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Don't Look Up
19,366 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Guardians of the Galaxy Volume 3
17,745 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Barbie
18,902 votes
3
— Bad
80%
Soul
17,564 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
No Time to Die
17,935 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Eternals
19,019 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Game Night
17,246 votes
8
— Great
72%
Jack Reacher
17,116 votes
5
— Meh
78%
Me Before You
15,957 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Zodiac
16,074 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Equalizer 2
16,381 votes
9
— Superb
78%
E.T. the Extra-Terrestrial
15,635 votes
10
— Totally Ninja!
73%
American Made
15,821 votes
9
— Superb
63%
Dark Phoenix
16,971 votes
10
— Totally Ninja!
65%
The Dark Tower
16,606 votes
9
— Superb
76%
Argo
15,121 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Upgrade
15,132 votes
9
— Superb
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,290 votes
6
— Fair
72%
Glass Onion: A Knives Out Mystery
15,316 votes
6
— Fair
66%
Insurgent
15,803 votes
7
— Good
1
2
3
5
6
7
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup