trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nancy
1
follower
Budapest, Hungary
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
44
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
80%
Inside Out
44,114 votes
7
— Good
73%
Passengers
42,242 votes
7
— Good
75%
Gravity
29,817 votes
7
— Good
71%
World War Z
29,738 votes
7
— Good
64%
Independence Day: Resurgence
22,973 votes
7
— Good
73%
Maleficent
21,194 votes
7
— Good
73%
Furious 7
19,530 votes
7
— Good
69%
Bird Box
18,816 votes
7
— Good
72%
Bumblebee
15,718 votes
7
— Good
61%
The 5th Wave
14,324 votes
7
— Good
75%
Crazy, Stupid, Love.
13,249 votes
7
— Good
77%
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi
12,699 votes
7
— Good
75%
Storks
12,395 votes
7
— Good
77%
Searching
10,426 votes
7
— Good
78%
The Blind Side
10,151 votes
7
— Good
71%
A Simple Favor
9,504 votes
7
— Good
81%
Warrior
8,709 votes
7
— Good
70%
Bridget Jones's Baby
8,146 votes
7
— Good
81%
Pride & Prejudice
7,789 votes
7
— Good
82%
Hachi: A Dog's Tale
7,043 votes
7
— Good
70%
Joy
6,878 votes
7
— Good
77%
Eddie the Eagle
6,535 votes
7
— Good
71%
Whiskey Tango Foxtrot
5,984 votes
7
— Good
74%
The Finest Hours
5,902 votes
7
— Good
75%
The Longest Ride
3,612 votes
7
— Good
76%
The Zookeeper's Wife
3,409 votes
7
— Good
71%
Luck
3,293 votes
7
— Good
74%
The Choice
3,193 votes
7
— Good
71%
The Dressmaker
3,093 votes
7
— Good
73%
The Best of Me
2,647 votes
7
— Good
68%
Australia
2,632 votes
7
— Good
68%
Second Act
2,479 votes
7
— Good
80%
The Art of Racing in the Rain
2,474 votes
7
— Good
69%
Machine Gun Preacher
2,011 votes
7
— Good
67%
It's Complicated
1,950 votes
7
— Good
76%
McFarland, USA
1,775 votes
7
— Good
79%
Feast
1,252 votes
7
— Good
74%
High Strung
1,084 votes
7
— Good
74%
The Good Lie
1,034 votes
7
— Good
65%
Ronaldo
700 votes
7
— Good
67%
Against the Sun
426 votes
7
— Good
67%
The Beach House
145 votes
7
— Good
70%
Elvis & Anabelle
122 votes
7
— Good
65%
Mancs
10 votes
7
— Good
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup