trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
navanod
53
followers
Australia
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
91
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
88%
The Dark Knight
74,672 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Avatar
59,981 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,947 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,708 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,754 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,052 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,800 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Back to the Future
39,102 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,242 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,144 votes
10
— Totally Ninja!
76%
300
25,096 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Back to the Future Part II
24,265 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Bourne Identity
22,389 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Kick-Ass
21,395 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Big Lebowski
20,418 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Aliens
20,156 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Back to the Future Part III
19,748 votes
10
— Totally Ninja!
79%
No Country for Old Men
19,447 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,261 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Bourne Ultimatum
18,174 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Minority Report
17,502 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Bourne Supremacy
17,450 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alice in Wonderland
16,660 votes
10
— Totally Ninja!
80%
2001: A Space Odyssey
15,732 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Twelve Monkeys
15,671 votes
10
— Totally Ninja!
80%
A Clockwork Orange
15,069 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Amélie
14,619 votes
10
— Totally Ninja!
76%
28 Days Later
14,097 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Blade
13,551 votes
10
— Totally Ninja!
56%
Green Lantern
13,540 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Moon
12,889 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Tropic Thunder
12,515 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Cloverfield
12,254 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,922 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Thing
11,797 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,483 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The 40 Year Old Virgin
11,414 votes
10
— Totally Ninja!
79%
The Game
11,092 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Good, the Bad and the Ugly
11,073 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Angels & Demons
11,030 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
10,466 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Alien³
10,056 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Transporter
9,802 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Blade II
9,226 votes
10
— Totally Ninja!
65%
Alien Resurrection
8,803 votes
10
— Totally Ninja!
76%
True Grit
8,776 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,722 votes
10
— Totally Ninja!
68%
The A-Team
8,688 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Stand by Me
8,603 votes
10
— Totally Ninja!
68%
Signs
8,471 votes
10
— Totally Ninja!
63%
Blade: Trinity
8,384 votes
10
— Totally Ninja!
70%
28 Weeks Later
8,344 votes
10
— Totally Ninja!
80%
L.A. Confidential
8,194 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Stargate
8,122 votes
10
— Totally Ninja!
71%
There's Something About Mary
7,466 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Being John Malkovich
7,091 votes
10
— Totally Ninja!
72%
9
6,808 votes
10
— Totally Ninja!
79%
A Few Good Men
6,639 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Bram Stoker's Dracula
6,216 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Abyss
6,214 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup