trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
nbats
38
followers
-
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
1,426
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
10 - Totally Ninja!
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
22
23
24
88%
The Dark Knight
74,650 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Doctor Strange
65,810 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Matrix
61,461 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Logan
60,658 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,224 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
52,934 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Iron Man
53,892 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,139 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Moana
48,921 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Thor: Ragnarok
48,924 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Lord of the Rings: The Return of the King
45,696 votes
10
— Totally Ninja!
77%
John Wick: Chapter 2
48,329 votes
10
— Totally Ninja!
87%
The Lord of the Rings: The Two Towers
44,743 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Dark Knight Rises
46,126 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Harry Potter and the Philosopher's Stone
46,559 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Mad Max: Fury Road
46,184 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,156 votes
10
— Totally Ninja!
91%
The Shawshank Redemption
42,513 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,433 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,408 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Star Wars
41,788 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Ant-Man
44,454 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Batman Begins
42,040 votes
10
— Totally Ninja!
84%
WALL·E
40,538 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Get Out
41,023 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Deadpool 2
40,499 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Finding Nemo
39,408 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Chamber of Secrets
39,857 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
38,633 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Baby Driver
39,759 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Lion King
37,356 votes
10
— Totally Ninja!
86%
The Empire Strikes Back
36,923 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
36,116 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Goblet of Fire
36,704 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Monsters, Inc.
36,006 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Incredibles
35,889 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: An Unexpected Journey
36,084 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
35,095 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Se7en
34,320 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
34,214 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Return of the Jedi
33,192 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Harry Potter and the Half-Blood Prince
34,105 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Revenant
33,843 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Jurassic Park
32,576 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
33,172 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Split
32,510 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Kong: Skull Island
33,144 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Shrek
30,254 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Ex Machina
30,672 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Aquaman
31,540 votes
10
— Totally Ninja!
83%
The Prestige
29,222 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Finding Dory
30,379 votes
10
— Totally Ninja!
85%
The Silence of the Lambs
28,568 votes
10
— Totally Ninja!
78%
The Hobbit: The Desolation of Smaug
29,792 votes
10
— Totally Ninja!
82%
The Truman Show
28,608 votes
10
— Totally Ninja!
74%
It
29,085 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,237 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,689 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,217 votes
10
— Totally Ninja!
77%
The Hateful Eight
28,027 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
3
22
23
24
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup