trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
nedge2k
0
followers
england
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
64
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
All Ratings
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,747 votes
10
— Totally Ninja!
79%
John Wick
51,274 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Django Unchained
44,629 votes
10
— Totally Ninja!
86%
Pulp Fiction
43,548 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Inglourious Basterds
36,960 votes
10
— Totally Ninja!
88%
The Godfather
28,459 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Alien
27,321 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Die Hard
27,283 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Blade Runner
27,198 votes
10
— Totally Ninja!
85%
Terminator 2: Judgment Day
25,390 votes
10
— Totally Ninja!
84%
Léon: The Professional
24,792 votes
10
— Totally Ninja!
81%
The Fifth Element
23,717 votes
10
— Totally Ninja!
85%
GoodFellas
20,562 votes
10
— Totally Ninja!
73%
I, Robot
20,508 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Ghostbusters
20,441 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Reservoir Dogs
20,375 votes
10
— Totally Ninja!
81%
Ford v Ferrari
18,944 votes
10
— Totally Ninja!
84%
The Usual Suspects
18,683 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Atomic Blonde
18,461 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Snatch
18,048 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Top Gun
17,113 votes
8
— Great
80%
The Nightmare Before Christmas
17,059 votes
10
— Totally Ninja!
72%
The Fast and the Furious
16,919 votes
10
— Totally Ninja!
83%
Scarface
16,266 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Full Metal Jacket
15,539 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Superbad
14,805 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Predator
13,891 votes
10
— Totally Ninja!
80%
Rush
13,169 votes
8
— Great
77%
Die Hard: With a Vengeance
13,015 votes
9
— Superb
75%
Die Hard 2
12,878 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Goonies
12,699 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Beetlejuice
12,282 votes
10
— Totally Ninja!
79%
Rocky
11,925 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Total Recall
11,834 votes
10
— Totally Ninja!
71%
Super 8
11,501 votes
9
— Superb
80%
Ferris Bueller's Day Off
11,499 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Gremlins
11,169 votes
10
— Totally Ninja!
82%
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
10,967 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Training Day
10,046 votes
10
— Totally Ninja!
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,790 votes
10
— Totally Ninja!
76%
RoboCop
9,668 votes
10
— Totally Ninja!
77%
Airplane!
9,468 votes
10
— Totally Ninja!
78%
Lethal Weapon
9,417 votes
10
— Totally Ninja!
80%
L.A. Confidential
8,217 votes
10
— Totally Ninja!
69%
Mad Max
8,143 votes
10
— Totally Ninja!
75%
Jackie Brown
8,112 votes
10
— Totally Ninja!
72%
Demolition Man
7,973 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Coming to America
7,937 votes
10
— Totally Ninja!
76%
Beverly Hills Cop
7,791 votes
10
— Totally Ninja!
80%
The Blues Brothers
7,042 votes
10
— Totally Ninja!
70%
The Running Man
4,516 votes
10
— Totally Ninja!
70%
Thunderball
4,215 votes
10
— Totally Ninja!
76%
This Is Spinal Tap
2,915 votes
10
— Totally Ninja!
73%
Caddyshack
2,803 votes
10
— Totally Ninja!
71%
The 'Burbs
2,683 votes
10
— Totally Ninja!
67%
Never Say Never Again
2,614 votes
1
— Weak Sauce :(
74%
Bullitt
1,777 votes
10
— Totally Ninja!
74%
Three Days of the Condor
1,488 votes
10
— Totally Ninja!
58%
Get Carter
844 votes
1
— Weak Sauce :(
65%
Cannonball Run II
784 votes
10
— Totally Ninja!
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup