Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
Nicolas Mouchel
0
Followers
0
Following
Caen
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
115
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Popularity
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
81%
The Wolf of Wall Street
50,854 votes
8
— Great
79%
Mad Max: Fury Road
48,055 votes
8
— Great
75%
Spider-Man
27,364 votes
8
— Great
83%
Raiders of the Lost Ark
25,767 votes
8
— Great
81%
Back to the Future Part II
24,890 votes
8
— Great
77%
The Lego Movie
24,093 votes
8
— Great
79%
Ghostbusters
20,888 votes
8
— Great
69%
Life
22,224 votes
8
— Great
68%
Annihilation
21,663 votes
8
— Great
80%
Soul
18,244 votes
8
— Great
73%
A Quiet Place Part II
14,855 votes
8
— Great
63%
Ad Astra
15,833 votes
8
— Great
73%
The Croods
14,000 votes
8
— Great
70%
The Creator
11,196 votes
8
— Great
80%
There Will Be Blood
10,191 votes
8
— Great
68%
The Lobster
10,594 votes
8
— Great
72%
Wonka
9,313 votes
8
— Great
73%
The Favourite
8,680 votes
8
— Great
76%
The Whale
8,104 votes
8
— Great
72%
Sunshine
7,573 votes
8
— Great
69%
Barbarian
7,518 votes
8
— Great
68%
Evil Dead
7,381 votes
8
— Great
74%
Master and Commander: The Far Side of the World
5,460 votes
8
— Great
74%
They Live
5,108 votes
8
— Great
73%
Highlander
5,113 votes
8
— Great
72%
Good Time
4,849 votes
8
— Great
65%
Longlegs
4,894 votes
8
— Great
62%
Asteroid City
4,985 votes
8
— Great
59%
Halloween Kills
4,972 votes
8
— Great
64%
The Strangers
3,780 votes
8
— Great
69%
The Sisters Brothers
3,571 votes
8
— Great
70%
To Catch a Killer
3,503 votes
8
— Great
70%
The 13th Warrior
3,451 votes
8
— Great
66%
The Night House
3,316 votes
8
— Great
71%
TÁR
2,922 votes
8
— Great
71%
Christine
2,768 votes
8
— Great
66%
Oxygen
2,777 votes
8
— Great
70%
Troll Hunter
2,619 votes
8
— Great
72%
The Frighteners
2,576 votes
8
— Great
59%
Men
2,749 votes
8
— Great
69%
First Reformed
2,427 votes
8
— Great
70%
When Evil Lurks
2,219 votes
8
— Great
62%
Cobweb
2,310 votes
8
— Great
65%
Beau Is Afraid
2,226 votes
8
— Great
73%
Decision to Leave
2,033 votes
8
— Great
62%
Titane
2,140 votes
8
— Great
57%
Crimes of the Future
2,237 votes
8
— Great
65%
Speak No Evil
1,934 votes
8
— Great
66%
Benedetta
1,327 votes
8
— Great
64%
Cujo
1,343 votes
8
— Great
75%
The Beasts
1,162 votes
8
— Great
74%
The Vanishing
1,045 votes
8
— Great
71%
The Changeling
1,027 votes
8
— Great
66%
The Howling
1,006 votes
8
— Great
65%
The Stranger
1,008 votes
8
— Great
66%
Mad God
948 votes
8
— Great
66%
Athena
940 votes
8
— Great
71%
Nosferatu the Vampyre
819 votes
8
— Great
76%
Mars Express
742 votes
8
— Great
68%
Phenomena
782 votes
8
— Great
1
2
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch