trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nimazaki
18
followers
Where I'm supposed to be
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
110
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
7 - Good
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
75%
Avengers: Age of Ultron
47,067 votes
7
— Good
79%
Mad Max: Fury Road
46,241 votes
7
— Good
79%
Captain America: The Winter Soldier
44,221 votes
7
— Good
81%
Finding Nemo
39,432 votes
7
— Good
79%
Edge of Tomorrow
39,083 votes
7
— Good
74%
Split
32,532 votes
7
— Good
74%
It
29,106 votes
7
— Good
71%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1
25,846 votes
7
— Good
70%
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2
24,703 votes
7
— Good
72%
10 Cloverfield Lane
24,549 votes
7
— Good
73%
21 Jump Street
20,030 votes
7
— Good
67%
Maze Runner: The Scorch Trials
19,928 votes
7
— Good
69%
Elysium
19,540 votes
7
— Good
76%
Zodiac
16,182 votes
7
— Good
70%
Mr. & Mrs. Smith
16,008 votes
7
— Good
75%
Pitch Perfect
14,749 votes
7
— Good
72%
Nocturnal Animals
14,573 votes
7
— Good
70%
Bruce Almighty
14,076 votes
7
— Good
74%
The Devil Wears Prada
13,241 votes
7
— Good
66%
The Expendables
12,723 votes
7
— Good
76%
The Terminal
12,666 votes
7
— Good
80%
Into the Wild
12,651 votes
7
— Good
64%
The Interview
12,527 votes
7
— Good
77%
Beetlejuice
12,248 votes
7
— Good
63%
Teenage Mutant Ninja Turtles
12,242 votes
7
— Good
69%
Office Christmas Party
12,226 votes
7
— Good
73%
Easy A
12,071 votes
7
— Good
72%
Cloudy with a Chance of Meatballs
11,926 votes
7
— Good
71%
Super 8
11,487 votes
7
— Good
71%
Rio
11,443 votes
7
— Good
77%
The Last Samurai
11,267 votes
7
— Good
73%
Underworld
11,217 votes
7
— Good
72%
The Proposal
10,802 votes
7
— Good
63%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2
10,451 votes
7
— Good
60%
The Twilight Saga: Eclipse
10,262 votes
7
— Good
70%
Yes Man
9,778 votes
7
— Good
73%
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy
9,777 votes
7
— Good
69%
Final Destination
9,487 votes
7
— Good
64%
Sucker Punch
9,038 votes
7
— Good
71%
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation
8,806 votes
7
— Good
72%
Bad Times at the El Royale
8,414 votes
7
— Good
63%
Underwater
8,316 votes
7
— Good
67%
Vacation
8,035 votes
7
— Good
75%
Matilda
7,804 votes
7
— Good
70%
Cloudy with a Chance of Meatballs 2
7,742 votes
7
— Good
66%
Knight and Day
7,437 votes
7
— Good
72%
Seven Psychopaths
7,256 votes
7
— Good
70%
Blended
7,012 votes
7
— Good
69%
Turbo
7,004 votes
7
— Good
74%
Coherence
6,985 votes
7
— Good
67%
Sin City: A Dame to Kill For
6,948 votes
7
— Good
71%
Vanilla Sky
6,860 votes
7
— Good
68%
Blockers
6,513 votes
7
— Good
75%
Gone Baby Gone
6,479 votes
7
— Good
66%
No Strings Attached
6,275 votes
7
— Good
63%
The Mortal Instruments: City of Bones
6,153 votes
7
— Good
67%
The Other Woman
6,127 votes
7
— Good
80%
The Invisible Guest
6,126 votes
7
— Good
64%
Hitman
5,990 votes
7
— Good
68%
13 Going on 30
5,858 votes
7
— Good
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup