trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nimazaki
18
followers
Where I'm supposed to be
31
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
117
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
82%
Deadpool
108,644 votes
8
— Great
85%
Interstellar
72,468 votes
8
— Great
81%
Iron Man
53,956 votes
8
— Great
81%
Joker
46,903 votes
8
— Great
76%
Fantastic Beasts and Where to Find Them
46,471 votes
8
— Great
80%
Inside Out
43,780 votes
8
— Great
73%
Iron Man 3
40,245 votes
8
— Great
75%
The Hunger Games
39,568 votes
8
— Great
82%
Up
38,886 votes
8
— Great
82%
Toy Story
36,570 votes
8
— Great
73%
Jumanji: Welcome to the Jungle
34,339 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,987 votes
8
— Great
70%
Venom
33,801 votes
8
— Great
78%
Despicable Me
32,577 votes
8
— Great
77%
Home Alone
30,683 votes
8
— Great
67%
Lucy
29,091 votes
8
— Great
85%
The Silence of the Lambs
28,608 votes
8
— Great
71%
Now You See Me 2
27,908 votes
8
— Great
81%
Kill Bill: Vol. 1
27,731 votes
8
— Great
75%
Despicable Me 2
25,457 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,798 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,149 votes
8
— Great
77%
Limitless
20,238 votes
8
— Great
69%
Murder on the Orient Express
18,906 votes
8
— Great
69%
Bird Box
18,789 votes
8
— Great
69%
Charlie and the Chocolate Factory
18,276 votes
8
— Great
72%
Bad Moms
18,141 votes
8
— Great
79%
The Greatest Showman
17,885 votes
8
— Great
72%
We're the Millers
17,553 votes
8
— Great
71%
In Time
17,432 votes
8
— Great
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,251 votes
8
— Great
69%
The Girl on the Train
16,886 votes
8
— Great
69%
Ocean's Eight
16,885 votes
8
— Great
67%
Alice in Wonderland
16,670 votes
8
— Great
58%
Twilight
16,130 votes
8
— Great
71%
Fast & Furious 6
16,044 votes
8
— Great
74%
The Intern
15,961 votes
8
— Great
77%
Sin City
15,269 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,035 votes
8
— Great
63%
Pixels
14,784 votes
8
— Great
65%
This Is the End
14,594 votes
8
— Great
80%
The Perks of Being a Wallflower
14,421 votes
8
— Great
68%
Tomorrowland
14,296 votes
8
— Great
72%
Dredd
13,101 votes
8
— Great
70%
Focus
12,787 votes
8
— Great
71%
Nerve
12,661 votes
8
— Great
75%
Storks
12,389 votes
8
— Great
79%
Captain Fantastic
12,258 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,066 votes
8
— Great
69%
Friends with Benefits
11,005 votes
8
— Great
68%
The Purge: Anarchy
10,078 votes
8
— Great
60%
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1
9,730 votes
8
— Great
66%
The Lone Ranger
9,718 votes
8
— Great
69%
Warm Bodies
9,608 votes
8
— Great
65%
Murder Mystery
9,447 votes
8
— Great
78%
Man on Fire
9,109 votes
8
— Great
62%
The Emoji Movie
8,921 votes
8
— Great
67%
47 Ronin
8,835 votes
8
— Great
69%
1408
8,322 votes
8
— Great
66%
Night at the Museum: Secret of the Tomb
8,119 votes
8
— Great
1
2
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup