trakt
Show & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
Join Trakt
Sign In
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
TV
Movies
Calendar
Discover
Apps
VIP
Forums
Nitemice
6
followers
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Friends
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
135
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
8 - Great
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Votes
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
78%
Guardians of the Galaxy Vol. 2
57,245 votes
8
— Great
84%
Avengers: Infinity War
56,064 votes
8
— Great
79%
Captain America: Civil War
55,921 votes
8
— Great
78%
Star Wars: The Force Awakens
50,769 votes
8
— Great
79%
Thor: Ragnarok
48,944 votes
8
— Great
76%
Black Panther
46,332 votes
8
— Great
79%
Rogue One: A Star Wars Story
46,173 votes
8
— Great
85%
Back to the Future
39,108 votes
8
— Great
79%
Dune
36,408 votes
8
— Great
85%
Parasite
33,954 votes
8
— Great
76%
Spider-Man: Far From Home
33,219 votes
8
— Great
77%
Blade Runner 2049
31,965 votes
8
— Great
84%
Coco
31,592 votes
8
— Great
78%
X-Men: Days of Future Past
31,485 votes
8
— Great
77%
The Accountant
30,897 votes
8
— Great
77%
Ex Machina
30,699 votes
8
— Great
81%
The Imitation Game
30,624 votes
8
— Great
82%
V for Vendetta
30,182 votes
8
— Great
75%
Gravity
29,767 votes
8
— Great
88%
The Godfather
28,401 votes
8
— Great
84%
Alien
27,251 votes
8
— Great
82%
Die Hard
27,229 votes
8
— Great
81%
Catch Me If You Can
26,257 votes
8
— Great
72%
Pacific Rim
25,712 votes
8
— Great
78%
Toy Story 2
25,271 votes
8
— Great
77%
X-Men: First Class
24,992 votes
8
— Great
77%
La La Land
24,770 votes
8
— Great
72%
Shazam!
24,329 votes
8
— Great
76%
Sherlock Holmes
24,130 votes
8
— Great
77%
Incredibles 2
23,400 votes
8
— Great
83%
Hidden Figures
23,168 votes
8
— Great
73%
The Nice Guys
22,206 votes
8
— Great
73%
I, Robot
20,467 votes
8
— Great
77%
Sully
20,402 votes
8
— Great
83%
Aliens
20,167 votes
8
— Great
76%
The Big Short
20,075 votes
8
— Great
78%
Back to the Future Part III
19,753 votes
8
— Great
70%
Don't Look Up
19,486 votes
8
— Great
78%
Scott Pilgrim vs. the World
19,420 votes
8
— Great
69%
Barbie
19,192 votes
8
— Great
67%
Terminator Genisys
18,283 votes
8
— Great
66%
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)
17,241 votes
8
— Great
76%
Toy Story 4
16,640 votes
8
— Great
71%
TRON: Legacy
16,438 votes
8
— Great
61%
The Matrix Resurrections
16,360 votes
8
— Great
76%
Zodiac
16,177 votes
8
— Great
72%
Bumblebee
15,691 votes
8
— Great
74%
The Super Mario Bros. Movie
15,471 votes
8
— Great
71%
Chappie
15,025 votes
8
— Great
72%
Cars 3
13,620 votes
8
— Great
75%
The Secret Life of Walter Mitty
13,524 votes
8
— Great
77%
The Girl with the Dragon Tattoo
13,489 votes
8
— Great
71%
Resident Evil
12,629 votes
8
— Great
72%
What Happened to Monday
12,203 votes
8
— Great
77%
The Fault in Our Stars
12,062 votes
8
— Great
77%
Total Recall
11,806 votes
8
— Great
78%
Coraline
11,617 votes
8
— Great
70%
The 40 Year Old Virgin
11,415 votes
8
— Great
77%
Luca
11,395 votes
8
— Great
75%
Palm Springs
9,716 votes
8
— Great
1
2
3
Find a
TV show
or
movie
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch
Lookup