Shows & Movies
Shows & Movies
Shows
Movies
Episodes
People
Lists
Users
Trakt ID
IMDB ID
TMDB ID
TVDB ID
You have no recent searches.
Trending Searches
Shows
Movies
Calendar
Discover
Apps
Trakt for iOS
Works on iPhone and iPad.
Trakt for Android
Works on Android phones.
Trakt for tvOS
Works on Apple TV.
Automatically Track
Scrobble from your media center.
Community Apps
From our awesome dev community.
TraktCasts for iOS
VIP
BETA
Our experimental podcasts app.
Forums
Get VIP
JOIN TRAKT
SIGN IN
NXM
0
Followers
0
Following
Omicron Persei 8
Profile
History
Progress
Collection
Ratings
Lists
Comments
Notes
Network
Year in Review
All Time Stats
Movies
All Types
Movies
Shows
Seasons
Episodes
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
180
movies
All Genres
All Genres
Action
Adventure
Animation
Anime
Comedy
Crime
Documentary
Donghua
Drama
Family
Fantasy
History
Holiday
Horror
Music
Musical
Mystery
None
Romance
Science Fiction
Short
Sporting Event
Superhero
Suspense
Thriller
War
Western
9 - Superb
All Ratings
10 - Totally Ninja!
9 - Superb
8 - Great
7 - Good
6 - Fair
5 - Meh
4 - Poor
3 - Bad
2 - Terrible
1 - Weak Sauce :(
Percentage
Rated Date
Rating
Title
Release Date
Runtime
Popularity
Percentage
Votes
Show All
FADE
Watched
Not Watched
Collected
Not Collected
Listed
Not Listed
Rated
Not Rated
1
2
3
86%
The Empire Strikes Back
37,720 votes
9
— Superb
86%
Spider-Man: Into the Spider-Verse
37,225 votes
9
— Superb
86%
Inception
73,636 votes
9
— Superb
85%
Back to the Future
40,185 votes
9
— Superb
85%
The Intouchables
20,043 votes
9
— Superb
85%
Spider-Man: Across the Spider-Verse
15,433 votes
9
— Superb
85%
Interstellar
75,091 votes
9
— Superb
85%
Se7en
35,397 votes
9
— Superb
85%
Saving Private Ryan
27,001 votes
9
— Superb
85%
Parasite
35,200 votes
9
— Superb
84%
The Lion King
38,203 votes
9
— Superb
84%
The Pianist
12,906 votes
9
— Superb
83%
The Prestige
30,145 votes
9
— Superb
83%
Klaus
7,799 votes
9
— Superb
83%
Memento
26,567 votes
9
— Superb
83%
Scarface
16,689 votes
9
— Superb
82%
Die Hard
27,814 votes
9
— Superb
82%
Snatch
18,446 votes
9
— Superb
82%
Jurassic Park
33,436 votes
9
— Superb
82%
Reservoir Dogs
20,858 votes
9
— Superb
82%
Amélie
14,917 votes
9
— Superb
82%
Braveheart
19,065 votes
9
— Superb
82%
V for Vendetta
30,808 votes
9
— Superb
82%
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
22,146 votes
9
— Superb
81%
Heat
13,909 votes
9
— Superb
81%
Shutter Island
33,742 votes
9
— Superb
81%
The Iron Giant
8,993 votes
9
— Superb
81%
Elite Squad: The Enemy Within
2,835 votes
9
— Superb
81%
Batman Begins
43,124 votes
9
— Superb
81%
The Sixth Sense
21,842 votes
9
— Superb
81%
Finding Nemo
40,229 votes
9
— Superb
81%
Joker
48,459 votes
9
— Superb
81%
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem
861 votes
9
— Superb
81%
Mary and Max
3,638 votes
9
— Superb
81%
The Pursuit of Happyness
13,093 votes
9
— Superb
81%
Ghost in the Shell
8,098 votes
9
— Superb
80%
In the Mood for Love
3,011 votes
9
— Superb
80%
Downfall
6,267 votes
9
— Superb
80%
Lawrence of Arabia
4,331 votes
9
— Superb
80%
The Cove
1,111 votes
9
— Superb
80%
Million Dollar Baby
11,312 votes
9
— Superb
80%
Aladdin
23,401 votes
9
— Superb
80%
The Terminator
23,454 votes
9
— Superb
80%
Kill Bill: Vol. 2
21,015 votes
9
— Superb
80%
2001: A Space Odyssey
16,164 votes
9
— Superb
79%
Shaun of the Dead
20,173 votes
9
— Superb
79%
Ratatouille
31,552 votes
9
— Superb
79%
Shrek
31,023 votes
9
— Superb
79%
Twelve Monkeys
16,046 votes
9
— Superb
79%
Ocean's Eleven
21,928 votes
9
— Superb
79%
Casino Royale
21,788 votes
9
— Superb
79%
The Game
11,407 votes
9
— Superb
79%
Dog Day Afternoon
3,891 votes
9
— Superb
78%
Eddie Murphy Raw
908 votes
9
— Superb
78%
Willy Wonka & the Chocolate Factory
8,900 votes
9
— Superb
78%
Children of Men
14,122 votes
9
— Superb
78%
The Girl with the Dragon Tattoo
5,713 votes
9
— Superb
78%
The Man from Earth
5,905 votes
9
— Superb
78%
The Fall
2,459 votes
9
— Superb
78%
Lucky Number Slevin
8,098 votes
9
— Superb
1
2
3
Loading...
Albania
Algeria
Andorra
Angola
Antigua and Barbuda
Argentina
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Bermuda
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Brazil
Bulgaria
Burkina Faso
Cabo Verde
Cameroon
Canada
Chad
Chile
Colombia
Congo (DRC)
Costa Rica
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Denmark
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Estonia
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guatemala
Guernsey
Guyana
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jordan
Kenya
Kosovo
Kuwait
Latvia
Lebanon
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritius
Mexico
Moldova
Monaco
Montenegro
Morocco
Mozambique
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Norway
Oman
Pakistan
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Qatar
Romania
Russia
Saint Lucia
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Singapore
Slovakia
Slovenia
South Africa
South Korea
Spain
Sweden
Switzerland
Taiwan
Tanzania
Thailand
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turks and Caicos Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States
Uruguay
Vatican City
Venezuela
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Powered by
JustWatch